Як підтримати людей з ВІЛ: поради психологині Наталі Підлісної

Наталя Підлісна. Фото: kanaldom.tv

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Ці люди щодня борються за життя і часто стикаються з неприйняттям суспільства. Наша домашня психологиня Наталя Підлісна у "Ранку Вдома" поділилася корисними порадами, які допоможуть психологічно підтримати людей з ВІЛ.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Існує поняття "психологічна підтримка людей з певним діагнозом". Що це таке?

— Це система способів допомоги людині, які використовуються для того, щоб покращити її психоемоційного стану. І ця система включає й оцінку потреб, проблем хворого, адже правильна оцінка ситуації — пів справи. Ця система також включає задоволення інформаційних потреб: про хворобу, про лікування, про послуги, які можуть знадобитися. Знаєте якщо надати людині багато інформації, то це спрощує ситуацію.

Спілкування, підтримка та формування відчуття безпеки — головне завдання психологічної підтримки людей з певним діагнозом.

— Розкажіть, будь ласка, які види підтримки людям, які живуть з ВІЛ, будуть доречними та корисними.

— По-перше, треба формувати прихильність до антиретровірусної терапії. Тобто інфікованих треба мотивувати постійно приймати ліки, аби прожити нормальне життя. По-друге, ВІЛ-інфіковані часто піддаються дискримінації. Їх треба підтримати й самому уникати певних кліше.

Люди з ВІЛ-інфекцією, які приймають антиретровірусну терапію, насправді не несуть ніякої загрози. Вони мають і можуть працювати, як всі інші, вчитися, звертатись до медиків, до соціальних служб.

Коли інфікований живе у суспільстві, як вигнанець, то починаються емоційні гойдалки. У такому випадку треба підтримати людину, як мінімум вислухати її. Бо проблеми психологічного характеру виникають на ґрунті осуду, а посилюються під впливом терапії.

Читайте також:

Прямий ефір