Як обманути свій мозок, аби залишатися в тонусі: поради психолога

Наталя Підлісна. kanaldom.tv

Як залишатися в тонусі за будь-яких обставин, до чого тут сон та новий маршрут на роботу. Як обманути мозок, аби бути в тонусі, знає психологиня Наталя Підлісна. Про це вона розповіла у інтерв'ю "Ранку Вдома".

Більшість українців за час повномасштабної війни добре зрозуміли, що таке апатія та депресія. Втім, попри всілякі загрози ми хочемо працювати на перемогу, а отже триматися у тонусі.

"Тонус — стан тривалого стійкого збудження нервових центрів і м'язової тканини, який не супроводжується втомою. Тонус визначається просто природними властивостями м'язів і нервової системи. І коли тонусу немає — відчувається втома. Тонус — це психологічний ресурс. Аби розуміти, чи ви в тонусі, треба оцінити кілька моментів: сон, емоційний стан. А роздратування, агресивність, почуття безсилля — ознаки відсутності тонусу. Також погіршення уваги та пам'яті свідчить про те, що ви не в тонусі", — пояснює Наталя Підлісна.

А от щоб привести себе в тонус Наталя Підлісна радить експериментувати. Це може бути новий маршрут на роботу, вивчення нових слів, нові знайомства, нові книги та музика, нові аромати та навіть нові страви.

"Звісно це і повноцінний сон. Бо недосипання виснажує. Також організму дуже потрібен регулярне та осмислене споживання їжі. Питний режим, фізична активність в цілому. Найпростіше може ходити більше. Ну й відпочивати звісно. А ще спробую дати складну таку психологічну пораду — працювати зі своєю емоцією, яка називається радість. Тобто, мозком фотографувати миті радості, і коли ви спілкуєтесь з новими людьми, чи щось бачити радісне, то радійте, намагайтесь насолоджуватися цією миттю якомога довше. І звісно ж варто обмежити спілкування з токсичними людьми", — пояснює Наталя Підлісна.

Психологиня також радить бути уважними до свого оточення: дбати одне про одного, більше часу проводити з рідними. А зранку, коли немає настрою, можна практикувати одну річ — посміхатися самому собі.

"Вправа дуже проста. Зранку підходите до дзеркала і навмисно посміхаєтесь. Таким чином ви можете обманути свій мозок, адже він не знає, чому ваші м'язи скоротилися. Мозок подумає, що у вас гарний настрій і вже через хвилину ви будете по-справжньому посміхатися", — резюмувала Наталя Підлісна.

Читайте також:

Прямий ефір