Яких змін зазнав ринок ІТ в Україні під час війни

ІТ-бізнес в Україні під час війни. Скриншот: kanaldom.tv

IT залишається найстабільнішою сферою в Україні, де зайнято понад 300 тисяч осіб. У середньому фахівці галузі отримують дві-три тисячі доларів на місяць. Робота в ІТ має ще кілька переваг, зокрема, сучасні офіси, дружні ком'юніті, медичне страхування, оплачувані курси. Нині ринок перенасичений пропозиціями від різноманітних шкіл та викладачів. Як початківцю обрати курси з ІТ та як держава опікується розвитком галузі, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Джуніор, мідл, синьйор. Всі ми чули ці іноземні слова, які увійшли на наш ринок праці разом з ІТ-сферою. Саме вона стала рятівним островом для економіки під час війни.

"ІТ-сфера за минулий рік заробила найбільшу кількість грошей взагалі за всі свої попередні періоди. Плюс — це єдина сфера, яка вижила і стрибнула вище голови. Скоротився ринок праці, через війну багато команд скоротилося, але брак талановитих фахівців відчувається", — співзасновниця та керівниця компанії BazaIT Вікторія Наливайко.

Тільки за офіційними даними із початком повномасштабного вторгнення не менш як п'ять мільйонів українців втратили роботу. Декотрі почали шукати нові можливості для розвитку у сфері IT. Водночас наплив претендентів у кілька разів збільшив конкуренцію на цьому ринку. Тому ті, хто досяг успіху, радять новачкам бути гнучкими.

"Навчання та самодисципліна — це перше, на що звертають увагу роботодавці. Коли на співбесіду приходить десять джуніорів, то роботодавці дивляться на того спеціаліста, який сам розвивається, знаходить можливості для навчання, генерує ідеї", — додала Вікторія Наливайко.

Профільні курси — це один зі шляхів, як новачок може потрапити в ІТ-сферу. Зараз ринок перенасичений пропозиціями від різних шкіл та викладачів.

"Я завжди раджу обирати не школу, а бренд-викладача. Не соромтеся знайти цього викладача в соцмережах, подивиться інші матеріали у відкритих джерелах, подивіться виступи на конференціях, якщо такі є. Зрештою, напишіть викладачеві у соцмережах і розпитайте все, що вас цікавить", — віцепрезидент з професійного розвитку РМІ Україна Тарас Федорук.

Держава також запустила навчальний проєкт для ІТ-спеціалістів. Нині за програмою IT Generation отримують знання дві тисячі фахівців.

"Працюємо над тим, щоб пролонгувати програму IT Generation. Не хочемо обмежуватися цими двома тисячами студентів, тож плануємо реалізувати масштабний всеукраїнський проєкт спільно з іншими міністерствами, в рамках якого будемо навчати українців зокрема й професіям у сфері ІТ", — керівниця експертної групи освітніх проєктів у Мінцифрі Діана Ракус.

Фахівчиня повідомила, що у студентів програми IT Generation уже є певні успіхи. До слова, навчання по програмі Мінцифри — безплатне. Заявки торік залишили подали 50 тисяч людей, тобто у 25 разів більше від кількості навчальних місць.

Також цікаво:

Прямий ефір