"100 причин пишатися тим, що я — українець": про комп'ютерну гру розповів директор Unicorn School Володимир Страшко

Володимир Страшко. Скриншот: kanaldom.tv

В Україні створили навчальний проєкт для школярів "100 причин пишатися тим, що я — українець". Це безплатна освітня платформа, яка побудована в форматі комп’ютерної гри. Дітям пропонують докладно вивчити 100 найважливіших фактів про Україну. Гру розробили фахівці дистанційної школи Unicorn School. Про головну місію проєкту у "Ранку Вдома" розповів директор навчального закладу Володимир Страшко.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Як виникла ідея створити гру "100 причин пишатися тим, що я — українець"? Яка головна місія цього проєкту?

— Ідея була на поверхні. Україна відкрила себе світові. Так, це трапилося через повномасштабне вторгнення, але Україна — в трендах, і ми задали собі питання: "Чи знають самі українці про свою країну так багато, як іноземці?". Трохи подумали, і вирішили створити онлайн гру для дітей з п'ятого по одинадцятий клас. Обрали 100 фактів, які дозволяють пишатися Україною.

Який формат гри?

— Візуально це дуже схоже на те, що ми бачили в таких іграх, як "Герої меча та магії". Тобто в тебе є аватар — це твій персонаж, який стилізований під середньовічного лицаря. Цей лицар мандрує Королівством Знань. Там є 100 міст. Історія кожного міста має совї цікаві факти. Щоб їх дізнатися треба пройти випробування. Саме в цих випробуваннях є цінність. Це можуть бути тести, різні завдання, пропущені слова, відповідності, які прив'язані до цього факту. Хто краще пройде випробування, той набере найбільше балів. Бали конвертуються у монети і кристали. Це ігрова валюта.

— Які галузі представлені в грі? Вони пов'язані з освітньою програмою чи це більше, ніж шкільна освіта?

— Це факти про технології, промисловість, культуру, історії про наші надбання, наш внесок в європейську цивілізацію, про видатних українських діячів, про інженерів і так далі. Це більше, ніж шкільна програма. Якщо говорити про факти дотичні до освіти, то це переважно історія, географія, економіка.

— Для того, щоб пройти гру треба вже знати ці факти чи дитина вивчить їх під час виконання завдань?

— Ми аналізували те, як діти взагалі грають в ігри. В кожній грі є тьюторіо — навчання, і є випробування. Майже ніхто не хоче вчитися, відразу ідуть на завдання, але в нашій грі доведеться спочатку навчатися — почитати теорію, а вже потім переходити до практики. Звісно, що дитина може відразу перейти до випробувань, але з великою ймовірністю в неї нічого не вийде. Тому вона перегляне всю необхідну інформацію для того, щоб пройти випробування.

— Де можна грати у цю гру?

— Треба зареєструватися на сайті дистанційної школи Unicorn School. Реєстрація безплатна, відкрита для всіх. Після того, як ти зареєструвався, можеш грати або онлайн, або завантажити додаток. Застосунок працює на всіх платформах. Більшість школярів грають в онлайн режимі. Там зберігаються всі твої дані.

— Чи буде там переможець, призи?

— Так, ми цей проєкт умовно поділили для себе на два етапи. Перший етап — випробування, шукаємо найкращого. Етап цей триватиме до 31 березня включно. Той, хто пройде якомога більше міст, збере якомога більше винагород за проходження випробувань, той отримує звання найкращого. Ми оберемо 10 найкращих. Вони отримають різні подарунки від нас, починаючи від мерча, завершуючи спеціальними умовами для навчання в нашій школі. Після 31 березня можна буде вільно продовжувати грати.

— Це не перший проєкт команди українських розробників з Unicorn School. Ви створили додаток для навчання під час блекауту. Розкажіть, як він працює і чи має попит? 

— Наша команда створила перший у світі мобільний застосунок для смартфонів та планшетів, що дозволяє навчатися навіть під час блекауту, без світла та інтернету, у форматі комп'ютерної гри. В листопаді торік ми вирішили, що треба створити можливості навчатися без світла та зв'язку. Наші учні навчаються по всій Україні й за її межами. Вдома не всі діти мали доступ до зв'язку та електроенергії, а навчальний процес повинен продовжуватися. Наш додаток автоматично завантажував контент на телефон чи планшет, що дозволяло школярам навчатися автономно. До речі, це єдиний такий додаток у світі. Є вже запит із Чехії на такий продукт.

Які у вас плани на майбутнє?

— Дуже амбітні. Плануємо розвивати ті проєкти, що вже є. До кінця навчального року плануємо зробити 3D візуалізацію гри "100 причин пишатися тим, що я — українець". Вона виглядатиме, як інші популярні ігри. Гадаю, що учням сподобається ця ідея.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір