Діагностика стресу: як впоратися з шоковим станом

Діагностика стресу. Фото: kanaldom.tv

Із початком повномасштабного вторгнення кожен українець перебуває у стані тривоги та постійного стресу. Діагностувати психічний розлад самостійно доволі складно. На допомогу приходить наука. Про те, як впоратися зі стресовим станом та налаштувати себе на позитив, дивіться у сюжеті програми "Ранок Вдома". 

Щодня від стресу організм втрачає 200 тисяч нервових клітин. Нейрони дуже ніжні і легко руйнуються від тиску, нестачі кисню чи глюкози. На відміну від інших клітин, нейрони не вміють ділитися. Тому й кажуть, що нервові клітини не відновлюються. 

Дослідниця і невролог Емілія Молімпакіс створила спеціальну відеогру. Програма розпізнає наявність пригніченого стану та депресії за допомогою штучного інтелекту. Фіксуються дії та міміка гравця, зокрема частота кліпання очима. Нейромережі записує реакції і порівнює з базовими показниками. 

Аби подолати стрес психолог та волонтер гарячої лінії для українців Муза Рощина пропонує зануритись у казку-терапію — вигадати для себе історію із щасливим кінцем.

Всесвітня організація охорони здоров'я, аби налаштувати себе на позитив, радить визначати цінності і пріоритети, проявляти доброту і не забувати про необхідність особистого простору та нових вражень. Крім того, найпростіші методи профілактики стресу — спорт та корисна їжа. Це допомагає нормалізувати мікрофлору кишківника, що добре впливає на біохімію мозку. А от терпіти душевний біль не варто.

Читайте також: Як правильно дихати під час стресу — 3 техніки від психологині Наталі Підлісної

Прямий ефір