Платформа Anima діагностує депресію за допомогою вебкамери: як українцям пройти тест

Роман Гавриш. Скриншот: kanaldom.tv

Депресивні та тривожні стани тепер можна діагностувати самостійно. Допоможе у цьому нейротехнологічна платформа Anima. Виявити депресію можна лише за допомогою погляду. Технологію ай-трекінг помістили у звичайну вебкамеру. Ця розробка стала у пригоді військовим та цивільним в Україні, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Платформа, що може діагностувати депресію лише за допомогою погляду. Це український стартап Anima. Для діагностики психічних розладів платформа використовує метод ай-трекінг — аналізує рух людського ока за допомогою вебкамери.

Раніше вимірювання психічного стану можна було зробити тільки у психолога, психіатра або у клініці. Завдяки Anima це можна зробити онлайн. Ба більше стартап забезпечує глибший рівень аналізу завдяки технології айтрекінгу, яка тільки зараз виходить на ринок з наукових лабораторій.

Ідея створити нейротехнологічну платформу, яка б допомагала людям слідкувати за своїм здоров'ям, виникла під час спалаху коронавірусу у 2019 році. Належить вона команді розробників на чолі з керівником маркетингової агенції Романом Гавришем.

"З'явилося розуміння, що в принципі можна померти швидше ніж ти плануєш. Мій партнер займався нейротехнологіями, також дослідженнями мозку, тож ми використали його напрацювання і створили платформу, яка допомагає визначити психічний стан людини за допомогою погляду", — пояснив керівник нейротехнологічної платформи Anima Роман Гавриш.

Все, що потрібно для проходження нейропсихологічного тесту — це ноутбук з камерою та доступ до інтернету.

"Платформа показує людині зображення різного емоційного забарвлення, а веб камера фіксує рух сітківки ока й визначає викривлення уваги. У людей з відхиленнями, наприклад, військові з гіперпильністю, око швидше пересувається на загрозу і довше затримують увагу на загрозі. На фронті — це хороша стратегія виживання, але коли ви повертаєтеся з фронту і цей показник залишається таким же високим, то це значить, що у вас напружена психіка. В результаті людина може деструктивно поводитися в сім'ї, наприклад, бити дитину", — пояснив Роман Гавриш.

Уже пів року стартап працює на фронті. Anima допомагає визначити психологічну готовність до бою та дає змогу вчасно фіксувати небажані зміни психічного стану військового.

"Дуже важливо зрозуміти, що з військовим коїться тут і зараз, особливо коли він приходить з завдання або коли він має йти на завдання, тому що бійці можуть заклякнути. Це величезна загроза як для самої людини, так і для цілої групи. Відповідно, треба знати, хто з людей має таку особливість. Ми якраз працюємо з "Азовом". Їхні військові психологи використовують нашу систему", — додав Роман Гавриш.

Для військових платформа — безплатна. Нещодавно платформу відкрили і для цивільних. Усього за два тижні її відвідало 10 тисяч українців. Для цивільних стартап має декілька тарифних планів, починаючи від 39 гривень за тест. Гроші від монетизації спрямовують на безплатне тестування військових та подальшу розробку платформи.

До слова, після онлайн діагностики Anima надає рекомендації, як подолати деструктивні стани, зберегти продуктивність і психічне здоров'я.

Також цікаво: Діагностика стресу: як впоратися з шоковим станом

Медіа-партнери
Прямий ефір