Психологиня Наталя Підлісна підказала, як організувати свято занепокоєним дітям

Наталя Підлісна. Фото: kanaldom.tv

Діти, які проявляють агресію або роздратування, вимагають постійного фізичного контакту з мамою, живуть у сильному напруженні й потребують допомоги. Як знизити тривогу та налаштуватися на позитив, особливо під час свят, розповіла у "Ранку Вдома" психологиня Наталя Підлісна.

Бояться тимчасової розлуки з батьками навіть заради свята, відмовляються від спілкування з однолітками, щоб бути поруч із сім'єю. Так себе поводять діти, які пережили жахи війни, пояснює психолог.

"Життєві обставини змусили дітей бути такими самостійними, швидко подорослішати. А це завжди пов'язано зі скепсисом. Скепсис — це захист від оточення, небезпеки й розчарувань. Швидке дорослішання стане проблемою в майбутньому для цих дітей", — розповіла Наталя Підлісна.

Психологиня радить влаштовувати свято дітям, які живуть у постійній напрузі. Так вони зможуть трохи розслабитися.

"Досвід розслаблення, як і досвід напруги, засвоюється мозком і передається в тіло. Батькам важливо пам'ятати, що поруч дитина, навіть якщо вона швидко подорослішала. Сміх, позитивні емоції — спосіб зняти напругу з дитини й головна зброя проти стресу війни. Якщо поки не виникає бажання сміятися, можна почати просто з посмішки. Прокинувшись у день свята, підійдіть до дзеркала і посміхніться з дитиною вашому відображенню. Якщо дитині дуже важко перемкнутися на свято, підійдуть спокійні ігри, малювання, читання, колективний перегляд добрих історій. Для зняття тілесної напруги обов'язково потрібні якісь рухи. Якщо ви в маленькій кімнаті — плескання в долоні, потягування, струшування", — радить Наталя Підлісна.

Дуже важливо дотримуватися інформаційного детоксу — не дивитися у свято новини. Психологиня також порадила батькам спробувати здивувати дитину. Зокрема підтримати те, чим вона цікавиться.

Повна версія інтерв'ю: Як зробити свято дітям, які не вірять у диво: поради психологині Наталі Підлісної

Читайте також:

Прямий ефір