Українці в Туреччині: як знайти роботу переселенцям

Туреччина. Скріншот: kanaldom.tv

Українці знайшли прихисток від війни у різних куточках світу. 40 тисяч наших переселенців від 24 лютого 2022 року прийняла Туреччина. Для біженців країна пропонує оформити міжнародний захист. Щоправда, перші пів року із ним заборонено працювати, тому більшість українців отримують посвідку на проживання, йдеться в матеріалі "Ранку Вдома".

Працевлаштуватися у Туреччині непросто. Інколи заявку потрібно подавати ще з України. Українцям, які шукають там роботу допомагають численні асоціації чи волонтери. До них часто звертаються місцеві роботодавці, які хочуть найняти переселенців. Місцеві жителі також охоче допомагають українцям.

"Роботу уже часто знаходять через когось. Тобто це приватні зв'язки або рекомендації. Роботодавці часто звертаються до профільних асоціацій, який у Туреччині понад два десятки. Як компанії звертаються, так і самі шукачі роботи", — розповіла голова громадської організації "Українська спілка в Анкарі" Юлія Білецька.

На узбережжі працевлаштуватися простіше влітку, або взимку. Місцеві компанії охоче наймають українців.

"Сфера туризму популярна серед українців, але тут є великий мінус. Бо українці повинні розуміти, що працюватимуть з росіянами", — додала Юлія Білецька.

У великих містах є потреба у висококваліфікованих кадрах. Зокрема, бракує інженерів та інших фахівців у технічній сфері. Є чимало вакансій для українських вчителів.

"Навіть, якщо немає профільної педагогічно освіти, українець може бути корисним, як нейтів спікер. Тобто ви, як носій мови можете вести розмовні клуби, працювати паралельно з педагогами. Також можна працювати у сфері послуг. Фотографи, майстри манікюру, перукарі завжди знаходять роботу", — резюмувала Юлія Білецька. 

Знайти високооплачувану роботу можуть знавці турецької та англійської мов. Втім, перед тим, як іти на роботу варто перевірити компанію. Обов'язково поцікавтесь чи роботодавець зробив дозвіл на працю. Адже без цього документи можуть бути проблеми із законом.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір