Як живуть та де працюють українські біженці у Люксембургу

Люксембург. Скріншот: kanaldom.tv

Люксембург — маленьке та затишна країна в Західній Європі. Друга в рейтингу найбагатших у світі. Тут найвища мінімальна зарплата серед країн ЄС. Тож не дивно, що половина з тих, хто працює в Люксембурзі, приїжджають на роботу з інших держав. Сюди переїхало і багато українців, рятуючись від війни. Та чи легко біженцям знайти тут роботу, дізнавалися журналісти "Ранку Вдома".

Зараз у Люксембурзі проживає майже п'ять тисяч українських біженців. Більшість вже отримали тимчасовий захист, який надає вільний доступ до ринку праці. Зарплати у Люксембурзі досить високі й попит переважно на висококваліфіковані кадри. 

"Жителі Бельгії, Німеччині чи Франції їздять на роботу у Люксембург. Є галузі, де до 50 % фахівців — іноземці. Сьогодні на ринку праці шалена кількість пропозицій. Українці можуть знайти роботу, якщо відповідають вимогам роботодавців. Зокрема володіють мовами", — розповіла членкиня комітету Асоціації українців у Люксембургу LUkraine Марія Колесник.

Втім  працевлаштуватися можуть лише ті, хто добре знає мови: німецьку або французьку. Це дві з трьох офіційних мов країни. Українців рятує англійська, адже більшість місцевих добре її знають. Зі знанням англійської легко влаштуватися в IT-сфері, на будівництві та у компанію, яка працює з інвестиціями та фінансами.

"Ми організовували додаткові тренінги для бухгалтерів, оскільки це фінансовий сектор. Для них достатньо було вільно володіння англійською мовою. Більшість тих, хто завершив курси знайшли роботу у Люксембурзі", — зазначила Марія Колесник.

Досить важко працевлаштуватися українським медикам, бо потрібні не лише знання мови, а й підтвердження диплома. Натомість для вчителів з України влада Люксембургу зробила виключення.

"Міжнародна школа утворила класи для українських дітей і українських вчителів офіційно працевлаштовували. Достатньо було резюме та дипломів, які подавали до Міністерства освіти Люксембургу", — резюмувала Марія Колесник. 

З пошуком вакансій, допомагають волонтери чи місцеві діаспори. Також українці можуть зареєструватися у місцевому центрі зайнятості.

Ще про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір