Компенсації та відсотки до зарплати: як українці працюють у Словенії

У Словенії. Фото: kanaldom.tv

За дев'ять місяців повномасштабної війни Словенія прийняла майже 10 тисяч українських переселенців. Більшість із них вже отримали тимчасовий прихисток, який, серед іншого, дає вільний доступ до ринку праці. Вакансій для українців у Словенії чимало. Де та яку роботу можна знайти, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Вакансій для українців у Словенії — чимало. Роботу можна знайти на спеціальних сайтах, або у соцмережах. Також біженцям допомагають різні організації.

"В українців тут більше шансів знайти роботу, ніж у місцевих. Допомагає уряд, самі роботодавці сприяють. До нашої організації звертались з проханнями допомогти з роботою. Багатьох вдалось працевлаштувати й жінки, бо в основному сюди приїхали жінки з дітьми, задоволені", — розповіла голова спілки товариства українців Словенії "Берегиня" Галина Маловшек.

Підібрати відповідну вакансію можуть і на біржі праці. Там фахівці допомагають з резюме і збирають базу підприємців, яким потрібні працівники. Зазвичай це робота важка та низько оплачувана — в  ресторанах, кафе, на складах. Для того, щоб влаштуватися на високооплачувану роботу потрібен високий рівень знання словенської. Українцям, які володіють англійською мовою, теж можна розраховувати на вищу зарплатню.

"Я працювала у ресторані, готелі, садовому центрі. Перше місце роботи, якраз навесні, було у садовому центрі. Потім була рідна мені сфера обслуговування. У Львові я була керівником відділу маркетингу великої мережі ресторанів. У Словенії мені вдалось скласти мовні іспити. Також мені підтвердили магістерський диплом, що дає додатковий відсоток до зарплати", — повідомила переселенка Соломія Короненко.

До слова, в Словенії роботодавці компенсують вартість проїзду та обіду своїм працівникам. Переселенці також мають право на такі виплати.

Ще про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір