Пет-терапія для дітей: історія чотирилапого терапевта пса Байса

Пес Байс. Скріншот: kanaldom.tv

В одному із соціальних закладів Києва проводять сеанси пет-терапії. Щосереди тварини допомагають діткам із окупованих територій, а також дітям військових заспокоїтися, відновитися та забути жахіття війни, які їм довелося пережити. Більше про те, як працює пет-терапія, розповідають у "Ранку Вдома".

Пес на прізвисько Байс знає чимало трюків та виконує дуже важливу роботу. Він дитячий пет-терапевт.

"Порода американський пітбультер'єр. Йому вісім років. Його у 2014 році вивезли з Донецької області. Всі кажуть, що американський пітбультер'єр — це собака вбивця, але його характер дуже добрий. Він любить дітей, гарно з ними грається", — розповіла власниця пса Дарина Кокозей.

Дарині Кокозей 25 років. Вона — професійна кінологиня. В передмісті Києва у дівчини власний клуб для собак, в якому працює готель та школа для чотирилапих. 24 лютого, коли Росія почала повномасштабний наступ, Дарина з родиною та собаками були вдома. В готелі перебувала чужа собака. Власники були за кордоном, на відпочинку. Дарина Кокозей не піддалася паніці й залишилася в передмісті разом з родиною та своїми вихованцями.

"У нас було багато тварин, по-перше. По-друге, як з України можна виїхати? Тож готель працював, все функціонувало у штатному режимі. Були періоди, коли дуже сильно бахкало і собаки боялися, але ми працювали над цим", — пригадала Дарина Кокозей.

Коли російські війська відступили від Києва, Дарина почала возити пса до Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення. Раніше вони навідувалися до дітей з інвалідністю. Тепер Байз приїздить до центру на пет-терапію, сеанси якої проводять для дітей, які постраждали від війни. 

"Ми перейняли досвід наших іноземних колег. Багато медичних закладів, за кордоном запрошують собак та котів для терапії. Навіть перед медоглядом діти контактують з твариною і це позитивно впливає на їхній емоційний стан", — розповіла психологиня молодіжного клубу "Позитив", який діє на базі Центру соціально-психологічної реабілітації, Оксана Слєпова.

Заняття в пет-клубі проходять кожну середу. Сюди приходять діти та підлітки з окупованих територій та діти військових, яким довелося пережити справжні жахіття війни.

Читайте також: 

Медіа-партнери
Прямий ефір