Про музичну терапію для військових та першу композицію у 7 років: інтерв'ю з композитором Євгеном Хмарою

Євген Хмара. Фото: kanaldom.tv

Український композитор Євген Хмара завітав до студії "Ранку Вдома", аби розповісти про власну місію у благодійних проєктах, концепцію музичної терапії для українських військовослужбовців та джерела натхнення під час війни. Віртуоз також виконав один із своїх шедеврів у студії телеканалу "Дом".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Ви є учасником арт-проекту RANA.ua, що втілений благодійним фондом "24.02. Ukraine Forever". Головна місія цього проекту — збір коштів на будівництво інноваційного реабілітаційного хабу "Захисник" для військових з травмами, пов'язаними з ампутацією. Також ви запускаєте власний проєкт. Про що він?

— Я запускаю проект музичної терапії для військових. В нашій країні це щось нове, але ще після Другої світової війни в США та Європі були центри з музичної терапії, які працювали для заспокоєння і розслаблення військових. 

— Як саме ви плануєте організувати музичну терапію? Вона буде у хабі "Захисник" чи у форматі музичного альбому, який військові зможуть увімкнути на передовій? 

— Ця терапія буде для військових, які повернулися з поля бою. Планую запустити в Києві і в інших великих містах України. 

— Зараз дуже багато фондів запрошують до себе відомих людей. Чому вибрали саме цей фонд для співпраці?

— Це дуже болюча тема, бо велика кількість хлопців без ноги чи без руки. Протезування і те, що буде робити і те, що вже робить RANA.ua — це необхідна історія.

— Як цей фонд можна підтримати?

— Можна донатити. Гадаю, треба ще робити зустрічі за кордоном, тому що українці вже трохи виснажились — зараз менше роботи і менше доходів. Частину прибутку з наступних концертів я буду віддавати у цей проєкт.

— Як на вас, як на музиканта, вплинула війна? 

Війна вплинула і змінила кожного українця. Відбулася трансформація всередині. Цей біль і ті емоції, які дає війна, зробили нас сильнішими, ми можемо сприймати набагато більше інформації та енергії, ніж до війни. 

— Ви написали присвяту Григорію Сковороді, і цю композицію тепер вмикають під час відправлення потяга "Сковорода Експрес", що курсує від Харкова до Ужгорода і у зворотньому напрямку. Коли ви написали цю композицію? 

— Я створив її у сім років, коли освоїв перший музичний інструмент. Слова допомогла вчителька написати, а мелодія була моя. Це одна із найперших моїх композицій, вона називалася "Паровоз". Мій батько працював залізничником, тож все своє дитинство я провів у кабіні машиніста. Коли у 2013 році я записував симфонічний оркестр в цю композицію, я, звичайно зробив її більш дорослою. Але основні мотиви і частково слова збереглися.

Читайте также: "Військовим потрібна соціалізація через працю": усе про реабілітаційний хаб "Захисник"

Медіа-партнери
Прямий ефір