Украина наш дом

Звільнення Херсона від окупантів — Романенко розповів про можливості та терміни (ВІДЕО)

Ігор Романенко. Фото: kanaldom.tv

Повернення Херсона під управління української влади стане початком перелому у російсько-українській війні. Про це сьогодні, 26 липня, заявив в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA заступник начальника ГШ ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

"Це буде початком перелому. Це дуже важливий етап, який на цей час необхідно буде реалізовувати. Однак не можна відкидати все інше, що відбувається зараз. Тобто тут контрнаступальна підготовка, а не остаточне проведення операції. Поки йде повільне просування", — сказав він.

Романенко зазначив, що наразі відбувається ураження логістичних каналів російських військ, їх складів боєприпасів, палива, що сприяє вирівнюванню можливостей.

"Треба чітко уявляти, що в ствольній та реактивній артилерії за сукупністю перевершують збройні сили Російської Федерації. Якщо, наприклад, 10 до 100 б'ють гармати, то, щоб зрівнювати можливості, треба там, де 100, зменшити їх до мінімуму боєприпасів. І тоді якось можна буде порівнювати дії тих та інших, з урахуванням того, що наші 10 отримуватимуть досить багато боєприпасів", — пояснив експерт.

Він додав, що не можна забувати при цьому про Донецьку область, де зараз тривають запеклі бої та українські військові успішно утримують позиції.

"Цей напрямок є, і тут треба змусити їх (російських військових — ред.) перейти до оборони. Окремий регіон — Харківський, залишати в такому стані не можна. Їх треба відсунути на відстань, коли б не було можливості хоч би ствольною артилерією обстрілювати це місто", — наголосив Романенко.

Для виконання цих завдань необхідні постачання сучасного озброєння, проведення навчання особового складу, щоб ця зброя ефективно використовувалась.

"Починатимемо тоді, коли підготуємо... Я так думаю, що ось така ситуація складатиметься, залежно від постачання та освоєння цієї техніки, після середини серпня", — вважає Романенко.

Читайте також: Контрнаступ ЗСУ на Херсонщині — репортаж з лінії фронту (ВІДЕО)

Прямий ефір