Житло та доступ до держпослуг поблизу лінії зіткнення — потреби мешканців перелічили в УВКБ ООН

Лідія Кузьменко. Фото: kanaldom.tv

В Україні здійснюється діяльність щодо допомоги переселенцям. Однак є ділянки, на яких роботу необхідно активізувати. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповіла радниця із юридичних питань Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Лідія Кузьменко.

Організація під час спілкування з переселенцями та людьми, які проживають на лінії дотику, здійснює моніторинг ситуації з житлом.

"Такі моніторинги ми проводимо регулярно у 156 населених пунктах уздовж лінії розмежування. І ми бачимо свою роль не лише в тому, щоби безпосередньо надавати допомогу людям, але й у тому, щоб посилювати місцеві та центральні органи влади. Щоб нарешті в Україні мені, як представниці міжнародної організації, не треба було надавати допомогу. А щоб Україна сама, відновившись, могла допомагати своєму населенню", — зазначила Кузьменко.

На цей момент проблемою є доступ до адміністративних, соціальних послуг мешканців віддалених населених пунктів, особливо тих, що розташовані поблизу лінії зіткнення.

"Так, у багатьох місцях збудовано сучасні Центри надання адміністративних послуг. Але через елементарну відсутність транспортного сполучення людям просто важко дістатися до них. Або тим, хто надає виїзні послуги, складно дістатися до людей. Один із непоганих проєктів, про які ми чули, було надання триколісних електровелосипедів для соціальних працівників. Можливо, цей досвід можна було би масштабувати", — уточнила радниця із юридичних питань Управління верховного комісара ООН у справах біженців.

УВКБ ООН співпрацює з Державною службою з надзвичайних ситуацій (ДСНС) щодо відновлення житла, пошкодженого внаслідок обстрілів. Роботу слід посилити на Луганщині.

"Дуже важливо, щоби те, що робиться на Донеччині, посилювалося б і на Луганщині. На Луганщині ця співпраця лише на початкових етапах. На Донеччині можна лише говорити компліменти: і співробітники, і надання матеріалів, і реагування — співпрацювати просто чудово. На тлі всього зробленого, всього, що відбувається зараз, нам дуже важливо, щоби Мінреінтеграції продовжувало зберігати зв'язок з місцевими органами влади та безпосередньо з людьми", — наголосила Кузьменко.

Повна версія програми: Допомогти людям: міністерка Верещук відповіла на запитання громадських діячів Донбасу та прийняла прапор Донецька

Нагадаємо, в Україні зареєстровано близько 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Кожен із них зіштовхується з одними й тими ж проблемами: працевлаштування, соціальний захист, освіта та пошук житла. Часто виникають труднощі з виплатою пенсій. Щоб допомогти людям вирішити ці проблеми, в Україні презентували Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб на період до 2024 року.

Читайте також: Переселенці отримуватимуть цифрові держпослуги у комплексі, — заступник міністра

Медіа-партнери
Прямий ефір