Захист військових: як виготовляють бронежилети у Києві

Виготовлення бронежилетів. Фото: kanaldom.tv

Ідея виготовлення бронежилетів виникла у директора Ukrtac Ніколоза Мачарашвілі в березні під час чергування в теробороні. Перші плитоноски чоловік тестував на собі, аби знайти досконалу модель. Про українців, які навіть під час війни продовжують працювати та допомагають ЗСУ, дивіться у сюжеті "Ранку Вдома".

Створювати команду для виготовлення бронежилетів директор Ukrtac почав дистанційно. Для роботи закупили нові професійні швейні машини і тканини. Жодна швачка раніше не стикалася з пошиттям амуніції для військових. Всі навчалися разом. 

Закрійниця Олена кілька років працювала у Литві, а під час повномасштабного вторгнення Росії була у відпустці в Україні. Жінка відмовилася повертатися на роботу за кордон. З оголошення дізналася, що потрібна закрійниця для пошиття бронежилетів для військовослужбовців Збройних Сил України. Одразу відгукнулася.

Поки керівник був у окопах, пошили перші плитоноски. Їх Ніколоз тестував на собі та віддав хлопцям поряд. У такий спосіб модель постійно вдосконалювали. 

Більше півтори тисячі бронежилетів із керамічними плитами шостого найвищого класу роздали безкоштовно. Зараз їх вже продають, але певний відсоток віддають підрозділам задарма. 

Зараз у цеху працюють 60 людей. Більшість із них — переселенці з окупованих територій. За добу виробляють до 50 бронежилетів, які звідси можна одразу відвезти на фронт.

Читайте також: Захист для наймолодших: у Львові організували виробництво дитячих бронежилетів

Прямий ефір