Захист для наймолодших: у Львові організували виробництво дитячих бронежилетів

Обличчя колекції — Анжеліка. Фото: kanaldom.tv

У Львові організували виробництво дитячих бронежилетів, аби захистити маленьких українців від обстрілів. Волонтери розробили модель за аналогією з рятувальним жилетом, адже надягти його через голову для дітей у шоковому стані практично неможливо. Детальніше про важливу розробку дізнавайтеся у "Ранку Вдома". 

Голова правління Львівського оборонного кластера Максим Плєхов займається виробництвом бронежилетів з 2014 року. У Львові підприємець організував волонтерське об'єднання і почав допомагати ЗСУ. Відправив на фронт понад 80 000 бронежилетів. Нещодавно почав розробляти і захист для дітей. 

У березні 2022 року 9-річна харків'янка Анжеліка тікала з міста через російські обстріли. Тієї весни у дівчинки не було жодного захисту від уламків, що летіли звідусіль. А нині вона — обличчя колекції дитячих бронежилетів. 

"Коли почали розробляти жилети, ми взяли дорослі жителі і зменшили їх. Але стикнулися з проблемою, що його ефективне використання унеможливлюється. Натягнути через голову дитини бронежилет дуже складно, особливо, коли вона перебуває в емоційному стані. Ми також відмовилися від твердих і важких матеріалів", — пояснює Максим Плєхов.

Волонтери розробили модель за аналогією з рятувальним жилетом. Бронежилет для дітей надягається як куртка. Спереду має подвійне перекриття, що додатково захищає зону серця. Дитячі бронежилети виготовляють із надвисокого молекулярного поліетилену, що забезпечує протиуламковий м'який балістичний захист. Жилет важить близько двох кілограмів. Моделі виготовляються у трьох розмірах для дітей від 5 до 16 років. Модель яскравого помаранчевого кольору зі світловідбивними стрічками. 

Собівартість дитячого бронежилета на міжнародному ринку становить орієнтовно 600 доларів. Українські волонтери шиють удвічі дешевше і не менш якісно. Вже готові перші 30 комплектів. Вони поїдуть на евакуацію дітей із Донецької області. 

У комплекті з бронежилетом іде захисний шолом, який волонтери замовляють окремо. У майбутньому в дитячий бронежилет планують вишити GPS-маячок, аби можна було відстежити місцеперебування дитини.

Читайте також: Вчителька з Бородянки проводить уроки просто неба: історія, що вражає

Прямий ефір