Як планувати сімейний бюджет — поради фінансистки Юлії Баткалової

Юлія Баткалова. Фото: kanaldom.tv

Як заощаджувати кошти, правильно користуватися кредитною карткою та зменшити непотрібні витрати — відповіді на ці та інші питання дала практикуюча інвесторка Юлія Баткалова у матеріалі "Ранку Вдома".

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Під час активної фази війни з матеріальними проблемами зіштовхнулася майже кожна родина. Чи можливо в ситуації невизначеності планувати сімейний бюджет? 

— Авжеж. Незалежно від того, яка ситуація загалом в країні, дуже важливо мати план та  чіткі цілі щодо фінансово бюджету. 

— Якщо родина добре заробляє, а накопичити все одно не виходить, що робити?

— Є два великі кроки, які може зробити кожна родина. Спочатку треба визначити, який саме бюджет ви ведете. Буває загальний бюджет, коли чоловік і дружина свої доходи складають докупи і потім розподіляють на витрати. Другий варіант — чоловік окремо заробляє і відкладає, жінка окремо. Зручніше вести загальний бюджет, тому що буде простіше визначати ті витрати, які можна прибрати чи замінити. Другий крок — ведення усіх витрат. Є такі маленькі витрати, на які людина ніколи не звертала увагу. Але коли їх скласти разом, вони матимуть вагому частку у розрахунку всього бюджету сім'ї. Від таких витрат треба відмовитись або чимось замінити. 

— Бувають ті, хто багато заробляють і виходять в нуль. А є ті, хто менше заробляють, але їм завжди на все вистачає. Від чого це залежить? 

— Вони знають, як вести бюджет. Ставлять цілі, записують усі витрати. Вони точно знають скільки, сьогодні витратили.

— Для того, щоб навчитися фінансової грамотності, протягом якого часу треба записувати витрати? 

— Я раджу робити такі записи протягом трьох місяців, аби з'явилася звичка. Дуже важливо також ставити цілі. Це ще й згуртовує родину, бо можна зібратись і обговорити, на що ми накопичуємо гроші. 

— А що робити з витратами на кшталт подарунків на Дні народження і весілля?

— Можна зробити декілька фондів чи "банок" на окремі витрати. Наприклад, я маю фонд на подарунки друзям чи родичам, фонд на податки, як підприємець.

Читайте також: Як не жити від зарплати до зарплати — поради фінансистки Юлії Баткалової

Прямий ефір