Як котики впливають на рівень стресу — пояснює психологиня Наталя Підлісна

Наталя Підлісна. Фото: kanaldom.tv

Популярність картинок та відео з котиками у соціальних мережах з кожним днем, здається, тільки зростає. Чому це відбувається та як котики впливають на людей пояснила психологиня Наталя Підлісна у "Ранку Вдома". 

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Чому люди так люблять котиків? Як вони впливають на наш організм?

— Є метод профілактики лікування різних захворювань за допомогою особливого роду контакту з кішками. Експериментально в 2006 році вчений Майкл Фокс довів, що при погладжуванні кішки нормалізується пульс і артеріальний тиск, формується стан душевного комфорту. Лікарі кажуть, що любителі кішок в три рази рідше страждають серцево-судинними захворюваннями, тривалість їх життя на 4-5 років вище і вони на 18% менше звертаються до лікарів. В Канаді, Америці і деяких країнах Північної Європи методи фелінотерапії працюють. Їх застосовують в комплексному лікуванні депресії, тривожності, патологічної дратівливості, напруги. 

— Як відбувалися ці досліди позитивного впливу кішок на людей? 

— Досліджували електро-, вібро- та акустичні подразники. Коли люди гладять кішку, є вплив на зональні шкірні рецептори долоні. Стимуляція шкірних рецепторів лівої руки характеризується розслабляючим ефектом, а коли гладите правою рукою активізується мобілізуючий ефект. Фізіологічно кішка генерує в процесі муркотіння акустичні сигнали в діапазоні 20-40 герц, що створює ефект знеболення і зняття напруги, розслаблення. 

— Як це працює через соцмережах, адже в інтернеті можна лише візуально побачити котика? Звідки береться цей терапевтичний ефект у такому випадку?

— Людський мозок не відчуває різниці між справжнім котиком і віртуальним, коли він чує його звуки і бачить, як котик рухається. Попри те, що не вистачає стимуляції шкірних рецепторів, споглядання котиків знімає напругу і тривожність. Людина отримує дві третини розслабляючого ефекту. За допомогою візуальної фелінотерапії теж можна отримати ефект самокорекції психоемоційного стану. Якщо у вас немає котика, дивіться на котика.

Читайте також: Що таке тайм-менеджмент і як правильно планувати день — поради психологині Наталі Підлісної

Прямий ефір