Що таке тайм-менеджмент і як правильно планувати день — поради психологині Наталі Підлісної

Наталя Підлісна. Фото: kanaldom.tv

У сучасному світі, де панує швидкий темп життя, тайм-менеджмент — необхідна навичка для кожної людини. Психологиня Наталя Підлісна в ефірі "Ранку Вдома" пояснила, для чого він потрібний, як правильно керувати своїм часом та що можна запровадити у своє життя вже сьогодні.  

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Що таке тайм-менеджмент і навіщо він потрібен? 

— Будь-яке емоційне напруження блокує працездатність і призводить до втоми, а інколи й до апатії. Щоб не стати жертвою цього, потрібен тайм-менеджмент — керування своїм часом, як профілактика хронічної втоми і апатії. Планування звільняє час і звільняє нас від напруги. Ті, хто досяг успіху у своєму житті, багато часу приділяють плануванню. Щоденне планування необхідне для підвищення продуктивності праці. 

— Яке головне завдання тайм-менеджменту? 

— Головне — пишіть списки завдань на день із часовими рамками. Звіряйте час — чи ви вклалися в нього. Пишіть той час, який вам насправді знадобився. Робота з часом підвищує продуктивність на 25%. Увечері, в кінці робочого дня, підготуйте список завдань на завтра. Коли у вас з'являється нове завдання, одразу додайте його в список з урахуванням пріоритету і часу, який потрібен на виконання. Після виконання чергового завдання обов'язково закреслюйте його в списку. 

— З чого потрібно розпочати щоденне планування?

— Є три важливі кроки. Перший — якщо ви збираєтеся працювати над своїм часом, плануйте від більшого до меншого, від довгострокового до короткострокового. Друге — завжди діліть складне завдання на невеликі підзадачі і враховуйте скільки часу на це піде. Третє — почніть із вирішення пріоритетних завдань і робіть послідовно, одне за визначений проміжок часу. Наприклад, за 50 хивлин ви виконали завдання, на яке виділяли годину. Робіть 10-хвилинну перерву, а не починайте наступну справу. Кидаючи справу і потім повертаючись до неї, ви знижуєте свою продуктивність в 3-4 рази. 

— Обов'язково треба записувати чи можна досягти результату, тримаючи план в голові? 

— Треба записувати. Є геніальні люди, які можуть розподіляти час в голові, але їх дуже мало. Майже всім нам потрібне записування і постійне звіряння з годинником.

Читайте також: Як протистояти дезінформації — поради психологині Наталі Підлісної

Медіа-партнери
Прямий ефір