"ВишивУбакси": як виникла ідея створення вишитого тактичного одягу для ЗСУ

Гурт SPIV BRATIV демонструють вишивубакси. Скриншот: kanaldom.tv

Урізноманітнити військову форму та допомогти Збройним силам України вирішив підприємець Сергій Курочкін. Він започаткував виробництво вишивубаксів — розшитого на кшталт вишиванки тактичного одягу. Нині є багато охочих носити таку форму. Та чи для всіх її виготовляють та як створення та продаж вишивубаксів допомагає ЗСУ, дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Єнакієвець Сергій Курочкін давно хотів поєднати автентичне з актуальним. Зокрема, виготовляти спеціальні вишиванки для військових.

Одного разу у потязі до Карпат Сергій Курочкін зустрів свого майбутнього бізнес-партнера — керівника компанії з виготовлення корпоративного одягу Олега Загребного. Курочкін, який з перших днів повномасштабної війни записався у батальйон територіальної оборони Києва, знайшов спільні теми з сусідом по вагону, який перепрофілював своє виробництво на пошиття мілітарі одягу.

"Сама ідея народилася чисто з візуального стилю. Коли я побачив фото військового в новій формі, то звернув увагу на комір. Здалося, що до цієї стійки пасуватиме вишивка. Тоді я почав цікавитися тим, чи робив хтось раніше вишивку на тактичному одязі", — розповів підприємець Сергій Курочкін.

Виявилось, що до Сергія нікому не спадало на думку поєднати вишивку з тактичним одягом. Тож за останні пів року підприємець налагодив виготовлення вишивубаксів відповідно до стандартів ЗСУ. На допомогу українській армії переказують 30 % від прибутку.

Вишиту військову форму обрав для себе земляк Сергія Курочкіна — поет та захисник Павло Вишебаба.

"Для мене цей чоловік беззаперечний моральний авторитет. Я щиро захоплююся Павлом, бо він, як і я, родом з Донеччини. Павло Вишебаба руйнує стереотип про східняків, які  нібито не патріотичні, російськомовні і таке інше. Він показує, що на Донеччині є такі самі українці, які так само готові воювати, боротись за ідентичність української нації. Я йому хотів подарувати таку сорочку. Він сказав, що ідея дуже крута і він зрештою купив сорочку", — розповів Сергій Курочкін.

З легкої руки харизматичного військового Павла Вишебаби за автентичним одягом у стилі мілітарі почали звертатися не лише військові, а й цивільні.

Ідею поєднати національний костюм із військовою формою високо оцінюють й експерти.

"Це досить вдала стилізація. Використання етномотивів, зокрема вишивки, на сучасних речах. В принципі, вишивка не одне десятиліття в тренді, але такого не робили", — оцінив вишивубакси фолькльорист Володимир Шибря. 

До слова, виробник хоче, аби автентичні багатофункціональні сорочки одягали виключно українські захисники та захисниці.

Читайте також: "Вишиванка-Couture Третього тисячоліття": як виглядає національне вбрання, створене під час війни

Медіа-партнери
Прямий ефір