"Вишиванка-Couture Третього тисячоліття": як виглядає національне вбрання, створене під час війни

Вишиванки Оксани Караванської. Скриншот: kanaldom.tv

Днями у Львівській опері відбувся модний показ дизайнерки Оксани Караванської під назвою "Вишиванка-Couture Третього тисячоліття". Це вже сьома колекція вишиванок, які майстриня презентувала за останні вісім років. Чим відрізняються вишиті сорочки та сукні часів повномасштабної війни від інших екземплярів, дізнавалися кореспонденти "Ранку Вдома".

Тендітні балерини дефілювали у легких напівпрозорих вишиванках в оперному у Львові. На кожному виробі — етнічні візерунки, поєднані з сучасними символами, адже колекція створена під час війни.

"Перша вишиванка, з якої власне і почалося створення нової колекції, присвячена тим жінкам, які залишилися одні в часі війни. Вона дуже сильно перекликається з борщівською тематикою. Чорний колір не просто так домінує на сорочках Чортківського району. Кажуть, що колись турки й татари знищили всіх місцевих чоловіків і з того часу жінки заприсяглися протягом кількох поколінь носити чорні вишиті сорочки", — розповідає дизайнерка Оксана Караванська. 

Коли почалася війна, дизайнерка вирішила не зупинятися на відродженні лише історичних зразків нашого одягу, а разом з колегами розробила нові образи. Адже нині українці створюють нову історію власної нації.

"Символ зірки й зоряного неба освітлює шлях українців. Коли зірки падають, можна загадати бажання. Зараз всі українці загадали бажання на перемогу", — зізналась Оксана Караванська.

З перемогою у дизайнерки асоціюються блискучі та прозорі тканини з люрексу. Тому у колекції дуже мало лляних виробів. Відмовилася Оксана Караванська й від світової тенденції — камуфляжу у вишиванці.

"Я не хочу бачити камуфляж у своєму житті. Я хочу бачити красу, інші кольори", — резюмувала дизайнерка.

Свої сорочки Оксана Караванська називає "Вишиванками Третього тисячоліття". За останні вісім років це вже сьома колекція під такою назвою. Вперше на подіумі етнічні моделі показали наприкінці 2014 року у Чикаго.

Головна мета показу "Вишиванка-Couture Третього тисячоліття" — єднання українців різних регіонів заради майбутнього України. Модне шоу українських вишиванок вже хочуть побачити у десятках країн. Це точно буде Італія, Франція, Швейцарія та США.

Читайте також: Be Brave: дизайнерка Юлія Айсіна створила благодійну фешн-колекцію

Прямий ефір