У Криму зафіксовано 43 випадки насильницького зникнення місцевих жителів, — ООН

Акция в поддержку жертв насильственных исчезновений, 2016 г. Фото: qha.com.ua

З початку окупації Криму 43 випадки насильницького зникнення місцевих жителів зафіксувала Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні. До того ж доля 11 кримчан досі не відома. Про це у програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" повідомив фахівець Моніторингової місії Максим Попович.

"43 випадки насильницького зникнення, де жертвами були 39 чоловіків і 4 жінки. І серед них — 11 випадків, де жертви залишаються зниклими безвісти досі", — сказав Попович.

Він пояснив, що насильницьке зникнення — це той тип порушення прав людини, при якому є участь органів державної влади у викраденні або приховуванні інформації про те, де перебуває людина.

"І коли ми говоримо про ці 11 випадків у Криму, це не просто випадки зниклих безвісти або зникнень, а саме насильницьких зникнень. Тут мається на увазі той факт, що були причетні або є інформація про причетність "органів влади" до цих випадків. Власне, за нашою інформацією, зазвичай до таких порушень часто цитують причетність працівників органів, як-от ФСБ, "самооборона Криму" і так само різних "правоохоронних органів", зокрема і "поліції" Криму", — перерахував фахівець Моніторингової місії ООН.

Постраждалі та їхні родичі зверталися за фактами насильницьких зникнень до "правоохоронних органів" Криму. Але жоден винний не був покараний.

"За нашою інформацією, не було здійснено ефективне розслідування цих випадків насильницьких зникнень. Родичам зниклих дуже часто відмовляли в наданні інформації про розслідування. Є також проблема непрозорості розслідувань, недопущення родичів до матеріалів справи, якщо взагалі кримінальна справа була заведена", — зазначив Максим Попович .

Повна версія інтерв'ю: Насильницькі зникнення в Криму: інтерв'ю з представником місії ООН Максимом Поповичем

Прямий ефір