Вулиці Донецька усіяні небезпечними "пелюстками": звідки беруться міни у місті (ВІДЕО)

"Пелюстки". Скріншот відео: kanaldom.tv

В окупованому Донецьку на вулицях із кінця липня почали з'являтися міни "Пелюстки". Російська сторона традиційно звинуватила в скиданні на місто даних мін українську армію. При цьому під час обстрілу Донецька 29 липня, коли також фіксувалося розкидання мін-"пелюсток", першими на місце події прибули московські пропагандисти, інформує "Дом".

Вже на ранок, 30 липня, у російських пабліках з'явилася інформація — місто обстріляли Збройні сили України. Однак такі заяви пропагандистів не відповідали дійсності.

"Зараз українські війська закидали "пелюстками" вулицю Університетську в Донецьку, перед нами на них підірвалася машина", — писали в російських пабліках у соцмережах.

https://www.youtube.com/watch?v=ouW0f3usHds&ab_channel=FREE%D0%94%D0%9E%D0%9C%3A%D0%93%D0%9B%D0%90%D0%92%D0%9D%D0%AB%D0%95%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%98

Міни-"пелюстки" або, як їх ще називають, "міни-метелики" — це протипіхотні міни ПФМ-1. Вони використовуються, зокрема, для дистанційного мінування місцевості: на траві — майже невиразна, на землі — малопомітна.

"Це протипіхотні міни, вони маленькі, я про них читала в інтернеті. Коли на них наступають люди — не вб'ють, але ноги відірвуть, точно", — каже мешканка окупованого Донецька Лідія.

Наслідки від міни часто бувають не смертельними, але пошкодити автомобіль або покалічити людину вони можуть.

У соцмережах одразу з'явилися десятки фотографій "мін-пелюсток", розкиданих містом. Деякі люди наражають себе на небезпеку, не розуміючи, що собою вони представляють. Загалом за два дні рятувальники знищили понад пів тисячі таких "пелюсток".

Ось тільки розкидані містом небезпечні протипіхотні міни — це провокація самих росіян. Такі боєприпаси заборонено застосовувати в збройних конфліктах через те, що вони становлять небезпеку для цивільних осіб. Це прописали в Оттавській конвенції ще 1999 року. Україна приєдналася до неї 2005-го і через шість років знищила останні протипіхотні міни. Тож зараз на озброєнні України їх просто немає, запевняє військовий експерт.

"У нас запасів снарядів було дуже мало. Це раз. І друге — на зорі своєї молодості як незалежної держави Україна займалася роззброєнням та конверсією, і ми знищили всі боєприпаси, згідно з Женевською конвенцією про заборону застосування протипіхотних мін. Ми знищили не лише протипіхотні міни, але зокрема міни-"пелюстки", — розповідає військовий експерт Олег Жданов.

Попри це, російські війська, які мають на озброєнні тисячі касетних боєприпасів із протипіхотними мінами, продовжують обстрілювати ними окупований Донецьк. А після обстрілів звинувачують у тому, що сталося, Україну. Чергову таку провокацію російські окупаційні війська вчинили вранці 6 серпня.

Читайте також: "Летять пелюстками": особливості мінометних обстрілів і як поводитися — рекомендації Асоціації саперів України

Прямий ефір