Український ювелір створює прикраси з відстріляних гільз

Прикраси з гільз. Скриншот: kanaldom.tv

Ювелір Володимир Балибердін створив колекцію "Пам’ять серця". Роботи митець виготовив з відстріляних гільз. Майстер розплющує метал, тонує, шліфує та прикрашає його камінням. Так народжується справжня ювелірна прикраса. Кожна з робіт — унікальна. Деякі прикрасив же продали на благодійних аукціонах, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Ювелір Володимир Балибердін добре знаний у мистецьких колах. Його роботи зберігаються в Музеї історичних коштовностей України та у багатьох приватних колекціях. Він виготовляє ювелірні прикраси, працює з металом і перламутром, створює скульптури та артоб'єкти з лози. Авторські вироби митця багатогранні й часто стають символами та оберегами.

Коли почалася повномасштабна війна, Володимир Балибердін разом із дружиною Галиною Дюговською продовжили працювати у творчій майстерні. Художник вирішив завершити роботи, які вже розпочав. Аж якось почув, що з уламків ворожих літаків виготовляють сувенірні брелоки. Тоді надумав спробувати попрацювати із набоями.

"До мене прийшли за глиною, яку використовували для випробування бронежилетів. Я дав глину і попросив, щоб зі мною поділилися відстріляними гільзами. Відтоді почав робити з гільз прикраси", — пригадав Володимир Балибердін.

Більшість прикрас із гільз — це кулони. Художник назвав серію виробів "Пам'ять серця", адже вони про нашу історію. Зараз вироби ювеліра роз'їхалися по всьому світі.

"Я їх віддаю на аукціони. Зараз з молотка підуть по три роботи в Японії та Латвії. В Мілані продавалися прикраси. Кошти віддаю частково на ЗСУ", — пояснив ювелір.

Ювелір захопився металом після знайомства з однією чеканкою. Нині Володимир Балибердін майстерно володіє багатьма техніками. Очолює секцію декоративно-прикладного мистецтва. Є куратором та учасником багатьох виставок і проєктів. Зокрема, "Крила птахів", "Степова квітка", "Мінливість часу". Його скульптури зачаровують своєю силою і глибиною.

Нині митець планує завершити особливу роботу — "Відчай янголів", а у майбутньому — створювати нові цікаві композиції.

Читайте також: Незламні: українська художниця створює неймовірні вироби з лози

Прямий ефір