Незламні: українська художниця створює неймовірні вироби з лози

Композиція з лози Галини Дюговської. Скриншот: kanaldom.tv

Українська художниця декоративного мистецтва Галина Дюговська працює з лозою. Майстриня каже, що цей матеріал схожий на Україну — гнучкий і при цьому міцний. З початком війни майстриня з чоловіком залишилися в Києві та продовжили працювати у творчій майстерні. Чи вдалось реалізувати задумане та завершити ювілейну виставку, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Галина Дюговська — знана українська художниця декоративного мистецтва. Її роботи сповнені неймовірної енергії та краси. Впродовж багатьох років вона працює з волокном та лозою, майстерно поєднуючи їх з іншими матеріалами.

Роботи зачаровують своїм мереживом, формою та фантазією. Лоза символічна для України рослина, бо щороку вона відроджується й стає міцнішою, каже художниця.

Коли розпочалася війна, Галина Дюговська та її чоловік, майстер декоративно прикладного мистецтва Володимир Балибердін, залишилися в Києві та продовжили працювати у творчій майстерні. До повномасштабного вторгнення вони активно працювали над експонатами для ювілейної виставки. Після нападу Росії на Україну митцям здавалося, що їхня творчість зовсім не на часі. Все змінилося одного дня.

"У соцмережах мені вискочило нагадування про мою роботу, яка знаходиться в Севастопольському художньому музеї. Колись ми проводили чимало виставок там. Коли відбулася анексія, то ми хотіли навіть забрати роботи. Втім, чоловік сказав, що Крим повернеться, а з ним і наші роботи. Тож вони залишаються в музеї, нас дочекаються", — впевнена майстриня.

Одна з робіт в Севастопольському художньому музеї — це лелека. Вона має символічну назву "Додому". Її фото пані Галина поширила в соцмережі, і раптом їй написав чоловік, який воює на фронті. 

"Це бізнесмен, який воює на фронті. Він запевнив, що творчість якраз на часі. Тоді я вирішила, що якщо таким людям це важливо, то треба продовжувати творити", — сказала Галина Дюговська.

Художниця зізналася, що з її свідомості не зникали кадри війни: випалені поля, обгоріла пшениця, зруйновані будівлі та людські страждання. Так народилися композиції з темною не очищеної лози, які майстриня назвала "Паростки".

"Це історія про те, що все проросте, все буде жити. Оці зернятка, які залишилися у землі, це енергія життя. Нехай вони й обгорілі, але все одно живі і несуть в собі енергію життя", — резюмувала Галина Дюговська.

Ювілейна виставка все ж відбулася і мала неабиякий успіх. Це десятки дивовижних панно, просторові композиції, ляльки мотанки, інсталяції, скульптури. Над деякими з них мисткиня працювала майже рік. Нині мисткиня створює особливу композицію під назвою "І буде весна".

Читайте також:

Прямий ефір