Торгівля людьми заради політики: про проблеми обміну утримуваними особами повідомив Арестович

Олексій Арестович. Фото: kanaldom.tv

Активізувати питання обміну утримуваними особами можуть Сполучені Штати Америки. Про це у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" заявив спікер української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ), представник Офісу президента України Олексій Арестович.

Він зазначив, що в межах ТКГ не вдається розв'язати питання з новим обміном утримуваними особами, оскільки російська сторона прив'язує його до суб'єктивізації, визнання так званих "ЛНР" та "ДНР". Тобто. заявляє, що Україна має домовлятися із "республіками".

При цьому українська сторона пропонувала різні варіанти обміну.

"Наша свіжа ініціатива мала такий вигляд: у нас прямо зараз до обміну готові 13, 24 та майже 60 громадян. Я вже не говорю про те, що Нормандські та Мінські угоди передбачають формулу обміну "всіх на всіх", і жодних порційних обмінів. Ми регулярно пропонуємо в будь-якому варіанті обміняти. Ми вказуємо вагітних жінок, які перебувають у виправних установах, яким там точно не місце. Багатьох людей із тяжкими захворюваннями, для них взагалі щогодини перебувати в тих умовах — це катування", — розповів Арестович.

"Ми готові обміняти будь-якого дня. Але вони на це не йдуть, прив'язуючи все до політичних змін. Це та сама історія торгівлі людьми заради політики", — додав він.

Спікер української делегації у ТКГ упевнений, що серйозним аргументом у переговорах щодо обміну є залучення Сполучених Штатів.

"США де-факто активно в них (переговорах, — ред.) вже беруть участь, виступаючи медіатором Нормандського процесу, але ніби за дужками. За кількістю контактів офіційного Вашингтона з Москвою, Берліном, Парижем та Києвом видно, що переговори йдуть і йдуть досить серйозно. Наскільки вдасться Сполученим Штатам вплинути на ситуацію хоча б у гуманітарній сфері — відкрити КПВВ, дозволити допомогти людям, нашим громадянам на тій території, обміняти полонених — ми подивимося. Надія лишається. І побачимо, що буде далі. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб це сталося", — резюмував Арестович.

Повна версія інтерв'ю: МАГАТЕ в ОРДЛО, ситуація з КПВВ та маніпуляції з хімічною зброєю: "Взгляд с Банковой" з Олексієм Арестовичем

Нагадаємо, так звані "Л/ДНР" заявили у свої списки на обмін 100 осіб, які нібито перебувають на підконтрольній українській владі території. З них підтвердилися лише 15 осіб, які відбувають покарання в українських в'язницях або перебувають у СІЗО.

Україна ж у своєму списку заявляє 301 громадянина, яких утримують в ОРДЛО, серед них: 30 жінок, 44 військовослужбовців. Ще 258 громадян вважаються зниклими безвісти.

При цьому процес обміну затриманими особами заблокований представниками так званих "Л/ДНР". Вони відмовляються вести перемовини, висуваючи вимогу повного "процесуального очищення" осіб, яких вони отримали під час обмінів.

Читайте також: Список лише збільшується: про українців, які утримуються в ОРДЛО, говоримо з омбудсменкою Людмилою Денісовою

Прямий ефір