Украина наш дом

Суші по-маріупольські у Львові: подружжя – двічі переселенці відновили бізнес на новому місці (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Родина Дмитрієвих переїхала до Львова з Маріуполя Донецької області через повномасштабне російське вторгнення до України. Вони залишилися без дому, бізнесу та рідного міста, але не втрачають надії та продовжують жити. У Львові подружжю вже вдалося відкрити свою справу та поступово адаптуватися до життя у новому місті, повідомляє "Дом".

Родина Дмитрієвих вдруге змушена рятуватися від дій російського агресора. Вперше — 2014 року.

"Коли розпочався 26 травня напад на Донецький аеропорт, ми якраз жили біля Донецького аеропорту. У мене була маленька дитина на руках, мій перший син, ми з чоловіком ухвалили рішення, що треба рятувати дитину", — згадує Дар'я Дмитрієва.

Тоді родина вирішила переїхати до Маріуполя, щоб бути ближче до рідного міста. Вірилося, що війна незабаром закінчиться, і вони зможуть повернутися.

"Коли почалася ця жахлива війна, ми переїхали до Маріуполя, і Маріуполь почав розвиватися. Ми почали всім показувати, що ми любимо Маріуполь саме в Україні. Дуже любили українські свята, дуже любили виходити із прапорами України. Ми показували самому Донецьку, як тут класно", — сказала Дарія.

Адаптувавшись у новому місті, вирішили з друзями відкрити свій бізнес. То була доставка суші. Вже за рік їх замовляла тисяча постійних клієнтів. Планували відкрити свій ресторан, але повномасштабне вторгнення Росії до України знову все зруйнувало.

"Ми прокинулися 24 лютого від сильних вибухів та спалахів. Я зрозуміла, що все — треба рятуватися. Чоловіку сказала, якщо ми не виберемося зараз, то вже ніколи звідси не поїдемо, бо ми жили просто біля Лівого берега, звідки все й почалося", — поділилася переселенка.

За три дні до їхнього приміщення влучив російський снаряд. Тоді родина Дмитрієвих вже була у Запоріжжі, а потім поїздом вирушила до Львова. Тут із житлом їм допомогли волонтери. Недовго думаючи, вирішили знову поновлювати свій бізнес та підтримувати економіку України. Чоловік Дарії — Станіслав — шеф-кухар. Каже, що їхні роли має скуштувати кожен.

"Особливі, так, у нас багато начинки і мало рису, і у нас поєднання такі специфічні, але людям подобається. Головне, щоб продукти були свіжими, та й з любов'ю було зроблено", — сказав він.

Зараз подружжя працює тільки на доставку, але в планах відкрити свій ресторан, і вже придбали деякі меблі та декор для майбутнього закладу. Серед жителів Львова їхні суші вже популярні.

"Смачно, молодці, що не опустили руки, відкрили свій бізнес. Важка ситуація насправді, але все, що не відбувається — на краще. Я вже вдруге замовляю тут суші", — розповіла жителька Львова Христина.

Подружжя вірить, що після перемоги Маріуполь знову розквітне, і вони зможуть повернутись додому і, звичайно ж, відвідати український Донецьк.

Читайте також: "Раніше варила сталь, тепер — борщі": як переселенці шукають роботу в Україні, що їм пропонують та реальні історії (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, уряд України починає запроваджувати проєкт грантової безповоротної підтримки нових бізнесів під назвою "єРобота". І водночас із запуском цієї програми запускає реформу всієї сфери зайнятості.

Прямий ефір