Украина наш дом

Якщо внутрішня стійкість України похитнеться, РФ спробує реалізувати військовий сценарій, — експерт

Олег Саакян. Фото: kanaldom.tv

Ризики продовження агресії Росії проти України зберігаються постійно, оскільки концентрація російських військ з початку конфлікту лише нарощувалася. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів політолог Олег Саакян.

Росія зміцнювала свою присутність в Азовському та Чорному морях, мілітаризувала їх додатково.

"Є дані, зокрема й про перебування ядерних озброєнь на території Криму, й це зараз дуже серйозна проблема. Просто, коли ми говоримо про схід і про Крим, то часто забуваємо про Чорне та Азовське моря, де Росія також окупувала значну частину нашої акваторії, прибережних вод і економічної зони", — пояснив експерт.

Крім того, слід враховувати ситуацію на енергетичному ринку Європи.

"Запуск "Північного потоку-2" з високою ймовірністю відбудеться. І це розв'язує Росії руки на українському напрямі, оскільки Захід залежний від російського газу. А в цьому разі він буде залежний від нього незалежно від України. Ось такий каламбур. І це, звісно, розв'язує руки, зокрема для військових операцій на території України", — зазначив політолог.

Також розвиток ситуації залежатиме від стабільності внутрішньої ситуації в Україні.

"Якщо внутрішня стійкість похитнеться, тоді, звісно, Російська Федерація спробує реалізувати якийсь військовий сценарій, зокрема для того щоб посилити свої переговорні позиції. Адже пам'ятаємо, що "Мінськ" якраз полягав у ситуації, коли Росія вже відкрито присутня на території України", — наголосив Саакян.

Додаткові ризики як для України, так і для всього регіону загалом, створює і новий контекст російсько-білоруських відносин.

"Плюс у них тепер з'являється проксі у вигляді Білорусі, яка лякає Балтійські країни. Тому театр бойових дій може розширюватися, і не лише руками Росії", — зазначив політолог.

Повна версія інтерв'ю: США в Нормандському форматі, законопроєкт про перехідний період і блокування ОБСЄ в Донецьку: інтерв'ю з політологом Олегом Саакяном

Нагадаємо, про те, що загроза загострення ситуації та продовження російської агресії проти України не зникла, заявили президент України Володимир Зеленський і командувач Сил спеціальних операцій ЗСУ Григорій Галаган.

Читайте також: Новий план стримування російської агресії обговорять міністри оборони країн НАТО (ВІДЕО)

Прямий ефір