Олігархічна політика в Україні підходить до завершення, — політолог

Андрей Золотарев. Скриншот видео: kanaldom.tv

У зв'язку з ухваленням президентського законопроєкту №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" сьогоднішній політичний вплив олігархів в Україні вичерпається. Таку думку у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив політолог Андрій Золотарьов.

Криза олігархічної політики була очевидною вже у VIII скликанні Верховної Ради, саме тому олігарх Рінат Ахметов мав у цьому скликанні "мізерне представництво", вважає експерт.

"Криза ось цієї олігархічної політики була очевидною вже у VIII скликання Верховної Ради. Так, ми бачили там ефективних лобістів. Але ці ефективні лобісти дуже швидко обнуляли свою політичну перспективу. А ті, хто думав про свою політичну перспективу, вони виявлялися дуже слабкими лобістами олігархічних інтересів. Тому не дивно те, що у Ріната Леонідовича в цьому скликанні мізерне представництво", — уточнив Золотарьов.

Деолігархізація виключить ризики політичного впливу олігархів в Україні, переконаний політолог.

"Я думаю, власне, тренд на майбутнє абсолютно очевидний. Та олігархічна політика, яку ми спостерігали впродовж останніх двох десятиліть, підходить до свого логічного завершення", — резюмував Золотарьов.

Нагадаємо, Верховна Рада 1 липня в першому читанні прийняла законопроєкт про олігархів. 10 вересня Дмитро Разумков на прохання уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія).

23 вересня парламент ухвалив закон про олігархів у другому читанні та загалом. Глава фракції "Голос" Ярослав Железняк заявив, що під час голосування взяли до уваги одночасно три (396, 398, 406) поправки, які суперечать одна одній, і необхідно переголосування ст. 5 закону. Проте представник президента у КСУ Федір Веніславський повідомив, що закон не переголосовуватимуть, оскільки ст. 131 Регламенту дає змогу усунути протиріччя.

Читайте такожПроблема не в амбіціях: закон про олігархів обговорюємо з Оленою Мошенець

Прямий ефір