Одягни жінку-воїна і вона врятує світ: волонтери показали процес створення форми для захисниць України

Ірина Никоряк. Фото: kanaldom.tv

Українські жінки беруть участь у бойових діях нарівні з чоловіками. Однак жінкам потрібна інша військова форма. Зараз вони мусять носити чоловічу спідню білизну, підганяти під себе штани та кітелі, а засоби гігієни їм купують волонтери. Засновники проєкту Arm Women Now прагнуть допомогти жінкам та займаються пошиттям зручної військової форми для них. Детальніше про цю ініціативу розповідається в сюжеті "Ранок Вдома". 

У Збройних Силах України наразі служать понад 80 000 жінок. 

"Орієнтовно 8000 жінок знаходяться на передовій. Вони нарівні з чоловіками взяли зброю до рук, виконують ті самі бойові завдання, сплять в окопах, копають траншеї. Чоловічі костюми для них є незручними", — пояснює засновниця проекту Arm Women Now Ірина Никоряк.

Міністерство оборони України передбачає для жінок лише парадний варіант форми: кітель, спідницю та черевики. Польовий варіант, хоч і вважають універсальним, створюють за чоловічими мірками. 

"Коли у нас попросили форму для дівчини, яка обіймає військову спеціалізацію артилеристка-навідниця, ми подумали: "Чому ми будемо їй передавати маленького розміру чоловічу форму? Ми купимо жіночу". Але виявилося сюрпризом для всіх нас, що в Україні її купити неможливо", — каже Ірина. 

Щоб допомогти жінкам у армії, Ірина заснувала проєкт Arm Women Now і почала пошиття жіночої військової форми. Їх штани мають набагато глибшу посадку, ширші в стегнах, що дозволяє комфортно виконувати будь-які рухи. Для створення кітеля за основу взяли лекала американської жіночої форми. Вона коротша, вужча у плечах, а також звужена донизу, аби зайва тканина не заважала під бронежилетом. На рукавах фіксатори пришиті таким чином, щоб можна було відрегулювати залежно від ширини жіночого зап'ястя. В чоловічих це зробити неможливо. Особливу увагу приділили тактичній спідній білизні. Її виготовляють з натуральної тканини — 97% бавовни і 3% еластану. 

Тактична спідня білизна

Ірина з командою розробили форму навіть для вагітних — кітель має форму трапеції та фіксатори, що регулюють його ширину в залежності від місяця вагітності. Штани мають широку гумку на талії.

Волонтери вже відправили на передову понад 500 комплектів форми для військових жінок. 

Зараз Ірина з командою працюють над термобілизною та зимовими куртками для жінок. На фронт усе передають безкоштовно. Гроші на виробництво збирають усією Україною. 

"Зараз наш офіційний лист очікування від деяких військових частин складає тисячі жінок. Одягни жінку-воїна і вона врятує світ", — каже засновниця проекту.

Свої прототипи жіночої військової форми волонтери відправили на розгляд до Міністерства оборони. Мріють одягнути усіх захисниць України.

Читайте також: Захист військових: як виготовляють бронежилети у Києві

Прямий ефір