Один український працівник суднобудівної галузі в Польщі вартує чотирьох поляків, — Буймістер

Володимир Фесенко. Фото: kanaldom.tv

Створено робочу групу з напрацювання стратегії до 2030 року комплексу заходів із підтримки суднобудування в Україні. Про це у програмі "Право на Право" телеканалу "Дом" розповіла глава підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Людмила Буймістер.

Тим часом, реанімувати суднобудівну галузь в Україні може не лише державна підтримка, це можуть бути й суміжні варіанти виробництва.

"Є дуже багато суміжних продуктів, які абсолютно ефективно в нашій країні можуть проводитися на активах суднобудівних заводів. Це у металоконструкції для газовидобутку, особливо на шельфі, якщо ми говоримо про програму збільшення видобутку власного газу в Україні. Це один із ключових елементів", — уточнила Буймістер.

Є багато інших додаткових ідей, як можна задіяти той потенціал, який досі є в Україні.

"Це й розвиток альтернативних джерел енергії, причому той шлях, яким зараз йде й уся Європа, й ми могли б бути ключовим постачальником у цьому ланцюжку поставок металоконструкцій і веж для вітряних електростанцій до Європи", — продовжила Буймістер.

Українські профільні фахівці високо цінуються у світі, наприклад, у сусідній Польщі.

"Я як колишня керівниця Гданської суднобудівної верфі в Польщі можу сказати, що у нас поки що є найголовніше в цій галузі, а саме — людський потенціал. Це ті люди, які вміють працювати, які знають і професію зварювальника, і вміють працювати зі складними кресленнями, зі складним обладнанням, і якраз цей потенціал нам найголовніше — зберегти сьогодні. Тому що один український працівник сьогодні в Польщі вартує чотирьох поляків. Це говорять самі поляки", — підсумувала Буймістер.

Тепер належить робота з лобіювання стратегії, що захищає інтереси суднобудівної галузі, на різних рівнях.

"Тому дуже добре, що ці ініціативи зараз почали рухатися вперед, і дуже сподіваюся, що ми їх доведемо до кінця — і на рівні парламенту зможемо цю стратегію узгодити, й на рівні виконавчої влади далі контролюватимемо її реалізацію", — підсумувала Буймістер.

Повна версія інтерв'ю: На що багата і як розвивається українська суднобудівна галузь

Медіа-партнери
Прямий ефір