Незламні: переселенці з Херсона відкрили бізнес у Переяславі

Подружжя Леонових. Скриншот: kanaldom.tv

До війни подружжя Леонових мало власну справу на Херсонщині — магазин спецій та сухофруктів. хотіли розширювати асортимент продукції та всі плани родини вмить зруйнувало повномасштабне вторгнення Росії. 24 лютого 2022 року о 9 ранку їхнє містечко вже було окуповане росіянами, втім вихати відразу вони не могли. Як вдалося відродити улюблену справу в евакуації, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Крамнички в рідних Олешках та у Новій Каховці на Херсонщині — бізнес сім'ї Леонових, який процвітав до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Подружжя торгувало запашними спеціями, горішками, сухофруктами, натуральними чаями та вишуканими сортами кави. Хотіли розширювати асортимент продукції та всі плани родини вмить зруйнувала війна, адже о 9 ранку 24 лютого торік їхнє містечко вже було окуповане росіянами.

"Два дні точилися бої за Антонівський міст. Це було страшно, деякі будинки вже постраждали, дехто з наших знайомих загинув. Проте ми вирішили залишитися, бо тут був бізнес, робота, я була при надії. Ми чекали, що це все ось-ось закінчиться", — пригадала переселенка Валентина Леонова.

Коли українські захисники погнали окупантів з Чернігівської, Сумської та Київської областей Леонови сподівалися на швидке визволення і Херсонщини. Щодня чекали на ЗСУ, адже життя в окупації перетворилось на суцільне жахіття.

"У нас була зона бойових дій. Біля будинків, прямо на городах у людей, окупанти поставили установку С-300, з якої обстрілювали Миколаїв. Вони робили це зранку. Десь о четвертій ранку підганяли установку і повну касету випускали. Дуже страшно було", — розповів Дмитро Леонов. 

У родині чекали народження другої дитини. Подружжя вже мало сина Данила. Коли народилась Марійка та трохи зміцніла, наважилися з двома дітьми виїхати на Київщину в Переяслав. Тут жив брат Дмитра — Олександр. Він з 2014 року воював в АТО. На момент повномасштабного вторгнення він служив в батальйоні Кульчицького. На жаль, Олександр загинув в Луганській області, а поховали його в Переяславі.

Переживши трагедії на Київщині, подружжя вирішило відновити сімейний бізнес. Так з'явилася крамниця натуральних продуктів "Куркума".

Зробити ремонт у новому приміщенні допомагали друзі та знайомі  переселенці. Меблі Дмитро виготовляв власноруч, наводили лад у крамниці всією сім'єю, а коли дійшла черга до асортименту товарів, то Леонових підтримали колишні бізнес-партнери.

Один магазин родини, в Олешках, вже знищений російськими снарядами, а інший — ще цілий, розповідає Валентина.

"Війна триває, тож треба налагоджувати життя у Переяславі. Коли ми виїжджали з Херсонщини, то розуміли, що це може бути квиток в один кінець. Ми плануємо залишитися тут, бо це дуже складно все розпочинати заново. Ми ризикнули і не шкодуємо про це", — зізналась Валентина Леонова.

Відтепер "Куркума" — популярний магазинчик у Переяславі. Коли заходиш у запашну крамницю, одразу впадають в око безліч скляних баночок та пакунків з різноманітними спеціями, чаями, маслами, крупами, сушеними фруктами та екзотичними смаколиками. Вся продукція корисна та якісна. Головне, що її оцінили клієнти. 

Читайте також:

Прямий ефір