"Не підходь, не чіпай, 101 набирай!": секрети створення серіалу "Пес Патрон" розкрила режисерка Анастасія Фалілеєва

Анастасія Фалілеєва. Скриншот: kanaldom.tv

Справжньою зіркою соцмереж у 2022 році став пес Патрон породи джек-рассел-тер'єр, який служить у ДСНС. Поки службова собака шукає міни та вибухонебезпечні предмети, українські бренди випускають світшоти з його зображенням, а музиканти присвячують йому пісні. Нещодавно про нього випустили ще й мультфільм. Про що він, розповіла у "Ранку Вдома" режисерка Анастасія Фалілеєва

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Коли та кому прийшла ідея зробити з Патрона героя мультика?

— Одного дня з'явилась інформація про те, що в мережі поширюють не дуже правдивий мультик про пса Патрона. Я написала повідомлення в Instagram Пса Патрона і запропонувала знайти того, хто це зробив і видалити ці мультики.

Поки ми цим займались, у команді Патрона обмовились про те, що хочуть мультфільм про службового собаку. Я запропонувала створити такий мультсеріал. Тим паче в мене є студія, команда, я режисер. Ми швидко знайшли спільну мову і почали працювати. Я б ніколи не могла подумати, що з такої маленької розмови в Instagram може вийти така прикольна історія.

— Як пес Патрон сприйняв новину про те, він став головний героєм мультика?

— Не знаю, бо я ніколи не бачила пса Патрона. Може то й на краще, тому що це службова собака і мені б не хотілося його турбувати.

— Хто писав сценарій?

— Сценарій писала Саша Рубан. Це відома українська сценаристка мультфільмів.

— У мультсеріалі зображені події із реального життя пса Патрона?

— Не зовсім. Патрон же військовий, який має зберігати таємниці. Це не документальний мультик, але в кінці кожної серії ми показуємо реальні небезпечні предмети, щоб все діти знали, як це виглядає. Тобто сам мультфільм трохи магічний, але там реальні небезпечні предмети. Їх показують для того, щоб потім ні в кого не виникло бажання їх підбирати. Хотілося б, щоб після перегляду всі хотіли знайти лише "бубухів" і магічні кристали.

— Хто озвучує пса Патрони?

— Це Михайло Карпань. Він маловідомий серед акторів озвучування, але це навпаки класно, що його голос не такий впізнаваний, і це буде саме Патрон. А Тома озвучує Дмитро Гаврилов. А взагалі в нас багато зірок. Є Даша Астаф'єва, Надя Дорофєєва. Ірма Вітовська буде у наступній серії. Я дуже цього чекаю. Охочих озвучувати мультик багато, навіть черга вишикувалася.

— Який меседж закладали в мультфільм?

— Повчальний. Наша головна мета — розповісти дітям про небезпеку, застерегти їх. Ми постійно повторюємо: "Не підходь, не чіпай, 101 набирай!". Так само ми хочемо відвернути увагу дітей від війни, хочемо вберегти їх від переживань.

— На який вік розрахований цей мультсеріал?

— Я гадаю, що для дітей від чотирьох до семи років. Тобто основна аудиторія — це нове покоління. Це люди, у яких ми хочемо ненав'язливо виховувати любов до української культури.

Наприклад, Патрон їде в машині на завдання, а за вікном блакитне небо і жовте поле. Це наш прапор. Такі прості штучки діти швидко зчитують. Я показувала цей фрагмент доньці мого друга і вона відповіла, що поле і голубе небо — це наш континент. Вона, можливо, не знає ще терміну "країна", але вже добре розуміє, що це наша земля. 

— Як працює ваша команда під час блекауту та частих повітряних тривог?

— Нам весело працювати, але складно. В наш час ми не можемо дозволити собі розкіш — працювати за комп'ютерами, тож будуємо новий стандарт індустрії. Мультик фактично створюється у програмі Procreate. Коли немає світла, можна працювати на iPad та обмінюватися файлами й це круто! Словом, викручуємось із ситуації, як можемо. Звісно, що через це серії з'являтимуться рідко. Поки плануємо випускати по одній раз на місяць. Дивитися їх можна на YouTube і MEGOGO.

Читайте також:

Прямий ефір