Украина наш дом

Пес Патрон, "Мрія" і "Байрактар": як в Україні виготовляють патріотичні іграшки

Пес Патрон. Скріншот: kanaldom.tv

Місто Ніжин Чернігівської області перебувало в російській окупації протягом місяця. Попри це майстрині швейної фабрики виходили працювати. Виготовляти патріотичні колекції іграшок почали після успішного створення іграшкового літака "Мрія". Потім були "Байрактари" і легендарний пес Патрон, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Патрон — талісман чернігівських піротехніків. Він служить у підрозділі Державної служби з надзвичайних ситуацій на Чернігівщині, тож саме в Ніжині зробили першого іграшкового "Патрона".

Для виготовлення однієї іграшки необхідно 40 хвилин, кажуть швачки. "Патронів" тут кілька видів і всі користуються популярністю. За день на фабриці шиють понад тисячу "Патронів".

Фабрика працювала навіть в окупації.

"Патріотичну колекцію почали з літака "Мрія". Почули, що нашу легендарну "Мрію" знищили, тож ми вирішили шити саме цей літак. Потім з'явилася патріотична зброя, яка підтримує дух українців: "Байрактар", "Джавелін", "Стінгер". Зараз ми почали шити "Хаймарси", — розповідає менеджерка фабрики"Копиця" Валентина Бойко.

На фабриці розповідають, що є попит на всі патріотичні іграшки, але найпопулярнішими залишаються символ рятувальників — пес Патрон та легендарний літак "Мрія".

Читайте також: 8 епізодів із життя песика Патрона: "Укрпошта" готує до запуску в продаж новий випуск

Прямий ефір