Нав'язати альтернативне бачення: для кого призначений позов Росії проти України до ЄСПЛ, зазначив Милованов

Тимофей Милованов. Фото: liga.net

Російський позов проти України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) служить пропагандистським цілям Кремля. Таку думку в програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" висловив президент Київської школи економіки, міністр розвитку економіки (2019-2020 рр.), радник керівника Офісу президента України Тимофій Милованов.

Він переконаний, що позов призначений для кількох аудиторій: міжнародної, української та внутрішньої російської.

"Це системна пропаганда. Аудиторій тут кілька. Міжнародна — українська, а також внутрішня — російська. Люди деякі хочуть вірити в брехню. Ось їм пропонують. Це якщо на внутрішній ринок працювати. На зовнішній — це спроба управління увагою", — наголосив радник очільника Офісу президента.

Милованов доповнив, що таким пропагандистським прийомом Кремль намагається відвернути увагу від серйозних питань, пов'язаних, наприклад, із розслідуванням про збитий влітку 2014 року літак "Малайзійських авіаліній".

"Як працює такий пропагандистський прийом? Він відволікає увагу від питання, хто привіз "Бук" і хто натиснув кнопку, і хто дав наказ і уможливив натискання кнопки, яка призвела до загибелі людей. І ми вже обговорюємо не основну проблему, а якісь технічні деталі, де у кожного може бути своя думка", — акцентував він.

Радник очільника Офісу президента пояснив, що майже ніхто з аудиторії не розуміє ці технічні деталі, оскільки не має професійних знань для аналізу в контексті виявлення ознак пропаганди.

"З того, що зрозуміло, — що хтось віддав наказ. А яким чином це стало можливо, якого кольору була вантажівка, чи накачали їй колеса, а, може, якби поставили загорожу у вигляді колючого дроту, то він би не зміг туди доїхати... Це можна обговорювати вічно", — продовжив він.

За його словами, цей пропагандистський прийом намагається не лише відволікти людей, "які не стежать за деталями", від основної проблеми, а й нав'язати їм альтернативне бачення.

"І якщо людина не володіє критичним мисленням або просто не хоче цим займатися, вона може це почути й тепер думати таким чином", — уточнив Милованов.

Він пояснив, що емоційний тон такого пропагандистського прийому полягає в тому, що "Україна в чомусь винна", та пов'язаний з тим, щоб надалі надати пропаганді вагомості за допомогою позову до ЄСПЛ.

"А далі — мільйон деталей, які можуть лише експерти з'ясувати. Далі до цього "супу нісенітниці" треба додати якоїсь ваги. І ось тепер — "ми подали до ЄСПЛ, це ж уже не просто так". Все. Людині, яка не думає або не хоче думати, досить цих інгредієнтів. "Подали до ЄСПЛ, немає ж диму без вогню" — думає на психологічному рівні людина", — сказав Милованов.

Зокрема і у зв'язку з цим Україні слід постійно нагадувати світовій спільноті про факти російської агресії та пов'язані з нею розслідування.

"Ось ця пропаганда. Її треба відбивати, відбивати жорстко. І постійно повертатися до принципового питання — хто розв'язав війну, хто запустив "Гради", хто вистрілив у МН17, хто снайперами або танками розстрілював українців. На це є чіткі докази. Це Росія. Це російські військові сили. Основний висновок: Росія у XXI столітті розв'язала війну, від якої загинули десятки тисяч людей. Ось це основна проблема, це те, що сталося, це злочин", — резюмував Милованов.

Повна версія інтерв'юПозов РФ проти України та "Північний потік—2": альтернативну реальність Кремля обговорюємо з Тимофієм Миловановим і Володимиром Фесенком

Нагадаємо, Росія вперше в історії подала позов проти України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Серед висунутих Кремлем обвинувачень — загибель людей під час Революції гідності у 2014 році та у зоні проведення операції Об'єднаних сил, справа про катастрофу "Боїнга" рейсу MH17, скасування водної блокади Криму, а також нібито дискримінація російськомовного населення та російського бізнесу.

Читайте також: Доведеться "відбивати" позов: спроби Кремля повернути воду до Криму через ЄСПЛ прокоментували експерти

Медіа-партнери
Прямий ефір