Украина наш дом

Коли у Києві пустять метро на Троєщину, повідомили в Мінфіні

Киевский метрополитен. Фото: unian.net

До 2024 року в Києві є можливість запустити першу ділянку метро в мікрорайон Троєщина. Про це у програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава.

"Раніше головною перешкодою для будівництва моста на Троєщину була відсутність моста, Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Зараз будівництво основної частини моста вже майже закінчено. Тепер міська влада має можливість починати будувати лівобережні та правобережні підходи цього мосту", — сказав Кава.

Він зазначив, що в конструкції моста вже побудовані три станції метро:

  • "Суднобудівна" на Рибальському півострові;
  • станція "Труханів острів" на однойменному острові;
  • станція "Затока Десенка".

Перша пускова ділянка передбачає ще одну станцію на лівому березі — станцію "Райдужна". І ще дві станції на правому березі:

  • станція "Подільська" з пересадкою на чинну станцію імені Тарас Шевченка;
  • станцію "Глибочицька" або за другим варіантом "Татарська" з пересадкою на станцію метро "Лук'янівська".
Схема лінії метро в мкр Троєщина. Ілюстрація: depo.ua

Олександр Кава підкреслив, що як заступник міністра фінансів готовий допомогти київській владі залучити фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, "ми вже попередньо вели переговори з заступниками Віталія Кличка".

"Якщо міська влада спрацює, Мінфін їй допоможе в цьому. Думаю, що до 2024 року є всі шанси запустити першу пускову ділянку... Зараз це не фантастика, якщо міська влада дійсно буде докладати зусиль", — резюмував заступник міністра.

Повна версія інтерв'ю: Швидкісні поїзди, нові вагони та розвиток Донбасу: "Неофициальный разговор" із заступником міністра фінансів Олександром Кавой

Прямий ефір