Капсул "Ми починаємо" закопано більше, ніж бетону, — голова Херсонської ОДА про міст-довгобуд

Мост-долгострой в Херсоне. Фото: kanaldom.tv

У Херсоні до Дня Незалежності України планують добудувати міст, будівництво якого було розпочато ще у 1992 році. Про це у програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" розповів голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир.

Він повідомив, що згідно з соцопитуванням, 57% жителів не вірять, що будівництво встигнуть завершити до 24 серпня, до Дня Незалежності.

"При цьому 43% говорять — повинні встигнути. Але, подивимося. Розвіємо їх міфи... Упевнений, що ми добудуємо його. І підтримка є від президента, від уряду. Це один з п'яти ключових об'єктів по країні. Історія цього моста почалася ще у 1992 році. Тут капсул про те, що "ми починаємо", напевно, закопано більше, ніж бетону. Всі починали, але ніхто толком його не доробив", — сказав він.

Козир уточнив, що на будівництво моста виділено 300 млн грн.

"А до цього було використано 225 млн. При цьому ми ще не використали до кінця свої 300 млн, але ми вже зробили візуально більше, ніж було зроблено за всі роки до цього... У серпні на День Незалежності однозначно машини по мосту поїдуть. І цей міст з'єднає мікрорайон Таврійський з центром Херсона", — додав він.

Але раніше терміну здати об'єкт в експлуатацію навряд чи вийде.

"Може жінка народити за 4 місяці? Навіть якщо ми зберемося всім світом, з президентом, вона не народить. Є час, період. Так само і в будівництві. Якщо бетон повинен висохнути, він повинен висихати. Довго — не довго. Зробіть швидше! Чому з 1992 року не зроблено?", — акцентував Козир.

Очільник області відзначив, що цей міст з'єднає мікрорайон Таврійський з центром Херсона.

"Там населення понад 18 тисяч. Це своєрідний новий Херсон. І люди, коли зупиняються на переїзді, вони просто втрачають час, утворюються великі затори. Херсон — це не Київ, а по заторах десь можна порівняти, виходить", — сказав він.

За якістю будівництва ведеться жорсткий контроль.

"Тут у нас багато технагляду, технагляд ми залучали найсерйозніший. Тут є представники гільдії технагляду... Коли заливали бетон, напевно, було представників 6 з технагляду, які перевіряли й бетон, і арматуру. Це дуже серйозний і важливий об'єкт, клас складності СС3. Міст — це завжди небезпечно, це завжди важкі роботи, тому контроль тут дуже жорсткий", — запевнив голова Херсонської ОДА.

Будівництво ведуть місцеві бригади, з інших регіонів залучають переважно фахівців.

"Українські. Більшість — місцеві жителі. Зрозуміло, що важливі фахівці з Києва, Вінниці, з інших регіонів нашої країни. Бо вся країна будується, і країна ще не готова до такого обсягу будівництва. Дуже важко знайти вільних фахівців. Плюс будівництво — це ж і робочі місця. І замість того, щоб їхати на заробітки за кордон, цей міст дозволяє людям залишатися тут, і заробляти ті ж самі гроші, але вже вдома", — резюмував Сергій Козир.

Повна версія інтерв'ю: Дороги, трансплантологія та КПВВ: "Неофициальный разговор" з очільником Херсонської області Сергієм Козирем

Медіа-партнери
Прямий ефір