Як українцям підвищуватимуть пенсії наступного року, розповіла Лазебна

Марина Лазебная. Фото: mind.ua

У наступному, 2022 році, в Україні заплановано 12 етапів підвищення пенсій для різних категорій громадян. Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю The Page, інформує, "Дом".

За словами міністра, у січні буде зроблено перерахунки для ліквідаторів ЧАЕС з інвалідністю. Продовжиться підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати.

Окрім того, жінкам, які народилися 1962 року, наступного року почнуть нараховувати пенсії після досягнення ними нового пенсійного віку.

"Ми помітили, що їхні пенсії могли виявитися меншими за ті, що нараховувалися торік. Тому запровадили підвищуючий коефіцієнт 9%", — пояснила Лазебна.

Також наступного року відбудеться індексація пенсій із 1 березня, а в жовтні планується вихід на нову мінімальну пенсійну гарантію.

"Людина, віком понад 70 років, яка має стаж 35 років (чоловік) або 30 (жінка), не отримуватиме менше як 3 тис. грн. Я вважаю, це буде перший крок до того, щоб пенсія в Україні почала відповідати фактичному прожитковому мінімуму", — наголосила Лазебна.

За її словами, у відомстві розраховують, що з 1 січня 2022 року середній розмір пенсій в Україні становитиме 4 тис. грн, що на 30% більше у порівнянні з січнем 2020 року.

Лазебна уточнила, що нині на 60% побільшало людей, які отримують пенсії розміром 3–4 тис.  грн, на 40% — 4-5 тис. грн.

Також вона зазначила, що наразі мінімальна пенсія в Україні становить 1854 грн, а з грудня поточного року становитиме 1934 грн.

"Але ми за два роки роботи нашого уряду запровадили адресні програми та суттєво підвищили пенсійні виплати. А мінімум поки що отримують до 1 млн осіб. Але ми маємо плани змінити це", — наголосила міністр.

Окрім того, вона поінформувала, що у грудні 2021 року буде встановлена мінімальна пенсія у 2600 грн для осіб віком від 65 років, які мають повний стаж роботи (чоловіки – 35 років, жінки – 30). Наразі для цієї категорії вона становить 2400 грн.

Читайте також: Введення обов'язкової накопичувальної пенсії в Україні — переваги та підводні камені (ВІДЕО)

Прямий ефір