Як отримати компенсацію за зруйноване житло на Донбасі, пояснив юрист

Восстановление жилья в Донецкой области. Фото: dn.dsns.gov.ua

Мінреінтеграціі продовжує виплачувати компенсації українцям, чиє житло було пошкоджено або зруйновано в результаті бойових дій на сході. За цей і наступний рік уряд розраховує виплатити компенсації всім сім'ям. Допомогу можуть отримати люди, які є власниками житла і зараз проживають на контрольованій урядом України території. Про це в програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом" розповів юрист ГО "Донбас SOS" Михайло Фоменко.

"Це питання регулюється постановою Кабміну № 947 від 2013 року. Передбачається не тільки надання компенсації за зруйноване житло через воєнні дії на сході, тобто внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, а й грошова допомога — це більш ранній вид допомоги, який надавався у випадку надзвичайної ситуації, якщо руйнування або пошкодження житла з цієї причини відбувалося", — пояснив юрист.

Рішення з надання матеріальної компенсації ухвалюються комісією, яку створюють при Донецькій і Луганській ОДА або військово-цивільних адміністраціях (ВЦА).

Щоб претендувати на отримання компенсації за зруйноване житло, слід звернутися до органу місцевого самоврядування за місцем розташування цього житла.

Необхідно надати особисто або поштою:

  • заяву на проведення обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації;
  • копії паспортного документа та ідентифікаційного коду;
  • нотаріально завірені копії документів, які підтверджують право власності на це житло на момент подачі заяви.

"Органи місцевого самоврядування або військово-цивільної адміністрації повинні протягом п'яти днів із моменту отримання заяви ухвалити рішення про проведення обстеження. Також вони повинні повідомити про це постраждалій людині або її представникам тими ж каналами зв'язку. Після цього, протягом трьох днів з моменту проведення обстеження, видається відповідний акт про визнання людини постраждалою від воєнних дій. Згодом можна звертатися вже для отримання грошової компенсації", — пояснив юрист.

 До органів місцевого самоврядування або ВЦА необхідно подати:

  • заяву про виплату грошової компенсації;
  • копію довідки про визнання особи потерпілою в результаті надзвичайної ситуації;
  • копію акта обстеження житла;
  • виписку з Держреєстру прав на нерухоме майно про припинення права власності на житло в зв'язку з його знищенням.

"Також слід вказати те, що одержувач не звертався за виплатою до інших органів державної влади або органів місцевого самоврядування", — уточнив Фоменко.

Читайте також: Як отримати виплати за зруйноване житло на Донбасі: "5 вопросов на злобу дня" з юристом Михайлом Фоменком

Нагадаємо, цього року з держбюджету України спрямують понад 110 млн гривень на виплати родинам, чиї будинки були повністю знищені в результаті бойових дій на Донбасі. 

Медіа-партнери
Прямий ефір