Хліб для людей у гарячих точках: історія київської пекарні

У київській пекарні. Фото: kanaldom.tv

Київська пекарня випікає понад 1000 хлібин на день для ЗСУ, поліції та звичайних громадян по всій країні. Майже п'ять років пекарня Good bread from good people тішила гостей різною випічкою. До війни у команді було 19 осіб, серед яких люди з ментальною інвалідністю, синдромом Дауна та аутизмом. Про те, які зміни спіткало підприємство через війну, і як пекарня допомагає наблизити перемогу України, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Після 24 лютого засновник пекарні Влад Малащенко переобладнав заклад для випікання хліба. На початку березня пекли близько 200 хлібин щодня, а зараз пекарня відпускає від 1000 до 2000 за добу. 

Технология Галина Винник розробляла рецептуру самостійно.

"У нас був хліб такий, як у магазині. Треба було робити щось, аби стало зрозуміло, що це домашній хліб", — згадує Галина.

Так у пекарні почали пекти хліб з цибулею, часником, кропом та паприкою.

Перший місяць волонтери самостійно розвозили хліб у гарячі точки Київської області. 

У мирному житті Анатолій з  Маріуполя працював менеджером. З перших днів війни почав волонтерити на кухні пекарні. Разом з іншими хлопцями він їздив до Макарівки та Андріївки, щоб передати нужденним хліб. 

Приймають в команду і новачків. Настя пакує свіжоспечений хліб. Не так давно дівчина повернулася до Києва і не змогла сидіти, склавши руки. В перкарню її приняли одразу.

Читайте також: Безстрашні волонтери: як жителі Ірпеня допомагали у перші місяці війни

Прямий ефір