Герої-лікарі: як працювала Іванківська лікарня під час окупації

Хірург Костянтин Шелест. Фото: kanaldom.tv

Під обстрілами і в окупації українські лікарі продовжували працювати та рятувати життя. Іванківська лікарня, що на Київщині, — один із небагатьох закладів, який працював під час окупації. Як ризикуючи власним життям, медики надавали допомогу іншим, дивіться у сюжеті "Ранок Вдома".

Одним із перших населених пунктів, до якого зайшли російські окупанти на підступах до Києва, стало селище міського типу Іванків. Звідси до Чорнобильської зони відчуження лише 28 кілометрів. Ворожі війська, які вдерлися з території Білорусі 24 лютого, були в населеному пункті вже наступного дня. Іванківська лікарня — один із небагатьох медичних закладів, що працював під час окупації. 

Хірург Костянтин Шелест пригадує, що працювати було дуже непросто. Були дні, коли привозили по 14 поранених з Іванкова та сусідніх сіл. Це сталося, коли російські військові обстріляли колону мирних жителів, які хотіли виїхати на підконтрольну територію України. У такі моменти кожен працівник лікарні був залучений до роботи. Людей привозили з кульовими та осколковими пораненнями. Були й такі, хто підірвався на міні чи розтяжці. Присутність російських військових у Іванкові загрожувала смертельною небезпекою його мешканцям. 

"Мабуть, звідси часто запускали ракети. Тут працювали системи залпового вогню, протиповітряна оборона. Літали літаки і ракети. Тут було все", — згадує хірург Костянтин Шелест.

На щастя, Іванківська лікарня вціліла. Один снаряд прилетів у двір поліклініки, але не розірвався, тож обійшлося без жертв. Медики жили в лікувальному закладі та працювали майже цілодобово, без сну та відпочинку приймали пологи та рятували поранених. 

Завдяки генератору в лікарні були світло та вода, але проводити діагностику лікарі не могли, тому що кабінет рентгенологічного дослідження та комп'ютерної томографії підключений до іншої лінії електропостачання. Коли вийшов із ладу і цей генератор, місцевий підприємець роздобув інший та привіз його до лікарні. Він також постачав до медичного закладу продукти та ліки. 

За час окупації в Іванкові народилося 18 дітей. Мешканці громади сподіваються, що майбутнє у малюків буде щасливим та мирним у вільній, квітучій та незалежній Україні.

Читайте також: Експеримент "Ранку Вдома": як довго антисептик захищає руки від бактерій та вірусів

Прямий ефір