Експеримент "Ранку Вдома": як довго антисептик захищає руки від бактерій та вірусів

Руки під ультрафіолетом. Фото: kanaldom.tv

На порозі сезон респіраторних захворювань. Чистота рук у цей період — одна із запорук здоров'я. Звідусіль нам радять частіше обробляти руки антисептиками, але, можливо, це просто популярне упередження? "Ранок Вдома" вирішив це перевірити. Результати експерименту — у сюжеті.

Мікробіологиня Ірина Єжель в рамках лабораторного міні-дослідження зібрала рукавички у добровольців жіночої та чоловічої статі, аби перевірити, як впливають на чистоту рук різні антисептичні засоби.  

Антисептик з ароматизаторами і без, креми чи звичайна вода — знезаражувальних засобів безліч, але вони всі ті самі, що й два роки тому. Коли ж віруси та бактерії постійно мутують. Користуватись антисептиком достатньо максимум тричі на день, кажуть спеціалісти. За надто частого його застосування на шкірі можуть утворюватися мікротріщини, куди легко потрапляє інфекція. 

"Якщо ми надто багато разів будемо використовувати протягом дня антисептик, ми часто будемо звільняти руки від наших же "захисників", які вкривають плівкою шкіру", — пояснює Ірина. 

Головне для дезінфекції — склад засобу. Антисептики з ароматизаторамими та іншими домішками є менш ефективними. Вода змиває мікроби і не захищає шкіру від патогенів протягом дня. А під час застосування крему для рук мікроби розмножуються катастрофічно швидко. 

Експеримент показав, що навіть через три години після використання звичайного антисептика зі спиртом і без домішок добре оброблені руки залишаються захищеними від хвороботворних бактерій.

Читайте також: Посуд та свічки із кавової гущі: як працює український екобренд Rekava

Прямий ефір