Без декларації — порядок отримання меддопомоги переселенцями роз’яснили у МОЗ

Ілюстративне фото: gettyimages.com

В Україні переселенці можуть отримувати медичну допомогу за місцем проживання та без переукладання декларацій із сімейним лікарем. Українцям спростили доступ до первинної медичної допомоги. Про це сьогодні, 10 червня, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України, інформує "Дом".

У відомстві зазначили, що через військову агресії РФ понад 8 млн громадян уже стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО).

"Внутрішньо переміщені особи будуть прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування. Наявність декларації для цього не обов’язкова", — йдеться у повідомленні.

У лікаря, який надає первинну медичну допомогу, можна отримати:

  • динамічне спостереження за станом здоров'я;
  • діагностику та лікування захворювань;
  • базові тести та аналізи;
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
  • паліативну допомогу;
  • рецепти за програмою "Доступні ліки"‎ та інсулін (якщо це повторний рецепт);
  • щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.

Також продовжує працювати програма "Доступні ліки". Пацієнти можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою. Процедура отримання спрощена — зокрема пацієнти можуть отримувати такі ліки за електронним або за паперовим рецептом.

Крім того, за даними МОЗ, на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та подовження інвалідності.

А українці, які живуть із ВІЛ, теж можуть отримати антиретровірусну терапію за місцем фактичного перебування.

Організовано онлайн-допомогу від фахівців різних спеціальностей за номером 0 800 60 20 19.

Організовано евакуаційні медичні рейси.

Читайте також: Туберкульоз, ВІЛ, холера — як розв'язана Росією війна впливає на епідситуацію в Україні та Європі (ВІДЕО)

Нагадаємо, українці можуть отримати онлайн-допомогу від лікарів, звернувшись на "гарячу лінію" Міністерства охорони здоров’я України. До роботи на "гарячій лінії" залучено 48 медичних працівників різних спеціальностей.

Читайте також: Як подолати втому у воєнний час — поради від МОЗ

Прямий ефір