Білоруські силовики повинні відповісти за знущання над співгромадянами, — Латушко

Павел Латушко. Фото: rfi.fr

Особи, причетні до побиття активістів під час переслідувань опозиції в Білорусі, повинні постати перед судом. Про це у програмі "На самом деле: мир" телеканалу "Дом" заявив керівник Народного Антикризового Управління, член президії Координаційної ради опозиції Білорусі Павло Латушко.

Він уточнив, що опозиція наполягає на тому, щоб люди, причетні до тортур, насамперед силовики, що розганяли акції протесту в Білорусі, понесли відповідальність згідно з нормами міжнародного та національного права.

"Тут у нас абсолютно чітка позиція всіх демократичних сил: ми виходимо з верховенства закону та права. І всі ті, хто порушив закони Білорусі, повинні нести відповідальність за кримінальним законодавством. Буде слідство, воно носитиме індивідуальний характер. Тортури переслідуються за всіма нормами — як національного, так і міжнародного права", — заявив Латушко.

Не маючи можливості захистити себе в Білорусі, постраждалі подають позови в країнах Євросоюзу.

"І сьогодні ми ставимо питання про виконання Конвенції ООН проти катувань, коли громадяни Білорусі можуть подавати заяву в країнах-членах Конвенції, щоб особи, винні в тортурах, переслідувалися вже сьогодні. І такі позови подані в Німеччині, в Литві, в Польщі плануються до подачі, в Чехії", — деталізував Латушко.

Він також сподівається, що злочинці постануть саме перед білоруським судом.

"Відповідальність настане навіть до того моменту, поки в Білорусі зміниться система влади на демократію. Але ми сподіваємося, що судитимемо злочинців білоруським судом", — заявив Латушко.

Повна версія інтерв'ю: Кремль спонсорує диктатора: про протести на білоруських кордонах говоримо з опозиціонером Павлом Латушком

Нагадаємо, після того, як президентські вибори-2020 у Білорусі закінчилися поразкою Олександра Лукашенка, і він відмовився визнавати результати голосування, в країні пройшли масштабні акції протесту з затриманнями та розправами над опозиціонерами. А 23 травня 2021 року в Мінську примусову посадку здійснив літак ірландської авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса. На борту був опозиційний журналіст Роман Протасевич — ексголовний редактор Telegram-каналу NEXTA та його дівчина, громадянка Росії Софія Сапега, яких після посадки лайнера затримали. Зараз проти дій Мінська протестують на польсько-білоруському та литовсько-білоруському кордонах.

Читайте також: Понад 120 млрд дол. витратив Кремль на підтримку режиму Лукашенка, — Латушко

Прямий ефір