Зруйнований музей: як на Київщині рятували картини Марії Примаченко

Врятовані картини Примаченко. Скриншот: kanaldom.tv

Історико-краєзнавчий музей в Іванкові, на Київщині, майже вщент згорів на другий день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Працівникам закладу вдалося врятувати лише 20% експонатів. Серед них — картини Марії Примаченко та вишиті рушники. Як працюють над відновленням експозиції та самого приміщення музею, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Це сталося 25 лютого 2022 року — на другий день повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Будівля музею в Іванкові спалахнула після прильоту снаряда. Пожежа була такою сильною, що не лишилося навіть табличок, а рятувальники не змогли виїхати на виклик через вуличні бої. Селище Іванків тоді окупували.

80% музейних експонатів згоріло. Врятувати вдалося чотири тарілки, перші роботи Марії Примаченко, текстиль, килими, предмети інтер'єру двохсотрічної давнини.

Загалом у музеї зберігалося понад 400 експонатів, які розповідали про історію та культуру регіону. Проте чимало рушників збереглося у колекціях місцевих майстринь, які готові передати їх музею. Картинами готові поділитися й учні Марії Примаченко. Підтримати музей готова українська майстриня художнього ткацтва Валентина Верес.

Навесні в Іванкові планують організувати майстер-клас з ткацтва. Охочі зможуть проявити свій талант, а також допомогти українським захисникам.

Нагадаємо, торік навесні картину Марії Примаченко "Квіти виросли коло четвертого енергоблоку" продали на аукціоні за 500 тисяч доларів. За ці кошти придбали автомобілі на передову.

Читайте також: "Обережно! Руzzкій мір": у Музеї війни зібрали доказу російського терору

Медіа-партнери
Прямий ефір