ЗРК, БПЛА, міномети та снаряди поставить Україні Польща — підсумки візиту Моравецького (ВІДЕО)

Денис Шмигаль та Матеуш Моравецький. Фото: kmu.gov.ua

Польща слідом за Великою Британією та США передасть Україні зброю для захисту від можливої російської агресії. Про це сьогодні, 1 лютого, під час візиту до Києва заявив польський прем’єр Матеуш Моравецький. Гість із Варшави запевнив українського президента та главу уряду у повній підтримці українського суверенітету, а також анонсував підписання тристороннього договору України, Польщі та Великобританії, повідомляє "Дом".

Матеуш Моравецький вперше в Україні, прибув із особливою місією. Ще напередодні візиту польський прем'єр зазначив, що з огляду на напруження біля українських кордонів офіційна Варшава перейде від дипломатії до реальної підтримки Києва. Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським Моравецький підтвердив ці наміри. Йдеться про постачання найближчим часом артилерійських боєприпасів, переносних зенітно-ракетних комплексів (ЗРК), мінометів та безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

"Я хотів би подякувати і президенту, і вам, і уряду Польщі за те, що в ці небезпечні часи щодо ситуації на наших кордонах ви безпрецедентно виділяєте допомогу в оборонній сфері, ми вдячні за це, цінуємо і завжди пам'ятатимемо", — подякував Володимир Зеленський.

За словами Моравецького, Варшава усвідомлює реальні та гібридні загрози, що надходять з боку Москви. До таких, зокрема, належить і скандальний "Північний потік-2". Польський прем'єр розкритикував як Росію, так і Німеччину, яка незабаром може сертифікувати газопровід.

"Не можна з одного боку висловлювати солідарність з Україною, а іншою рукою підписувати сертифікаційні документи Nord Stream 2. Це не підходить. Берлін таким чином дає снаряди до зброї Путіна, якою він може шантажувати Європу", — заявив Матеуш Моравецький.

Питання безпеки були головними під час переговорів польського прем'єра з українським колегою Денисом Шмигалем. Сторони підтвердили намір укласти тристоронній договір між Варшавою, Києвом та Лондоном. Його деталі поки що невідомі, але планується, що такий альянс зможе стабілізувати ситуацію в регіоні.

"Наша співпраця з Великою Британією важлива. Ми в постійному контакті. До того ж Британія сама переконалася, які довгі руки Росії, якщо згадати випадок зі Скрипалем у Солсбері", — зазначив прем'єр-міністр Польщі.

"Ми сьогодні говоримо, що Україна не хоче війни. Але ми готуємося до можливої ​​ескалації та агресії. Партнерська підтримка від усіх наших партнерів є дуже важливою", — заявив прем'єр-міністр України.

Окрім питань безпеки, прем'єри обговорили спільні інфраструктурні та економічні проекти. Зокрема, у планах двох країн — збільшення технічних потужностей із передачі природного газу із заходу на схід, а також розширення транспортних коридорів. Цілком можливо, що незабаром між двома країнами з'явиться новий залізничний маршрут.

"За ініціативи президентів України та Польщі ми розпочали діалог про з'єднання швидкісною залізницею між Варшавою та Києвом. А також розпочали реконструкцію, модернізацію та технічне переоснащення 5-ти пунктів пропуску на українському кордоні, зокрема 3-х — за кошти польського кредиту", — повідомив Шмигаль.

Співпраця з польськими друзями зараз є одним із пріоритетів української зовнішньої політики. До речі, цього року Польща головує в ОБСЄ. А на березень заплановано зустріч глав держав Люблінського трикутника, до якого входять Україна, Польща та Литва.

Читайте також: Британія, Польща, Україна: широкий контекст можливого союзу обговорюємо з політологом Ігорем Петренком

Нагадаємо, у Києві 1 лютого відбулися переговори президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона, який прибув до України з робочим візитом. Сторони домовилися про стримування Росії, а також спільні дії щодо забезпечення миру та безпеки в Чорноморському регіоні, кіберзахисту та кібербезпеки.

Читайте також: "Не НАТО на трьох, але може дати гарний результат": перспективи можливого союзу Британії, Польщі та України оцінила Верещук (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір