Украина наш дом

Зниклі безвісти, дошка ганьби та повернення на фронт — як РФ поводиться зі своїми солдатами (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

В Україні вже загинуло близько 40 500 російських військових. За 5 місяців повномасштабного вторгнення Російської Федерації до України матері російських військових починають масово шукати своїх синів. А самі солдати дедалі частіше відмовляються від участі у війні, повідомляє "Дом".

Понад сотню сімей російських військових звернулися до президента РФ Володимира Путіна з вимогою знайти синів, чоловіків та братів, яких відправили воювати до України.

"Вимагаємо знайти наших близьких, внести до списків військовополонених, які зникли безвісти. Робота з пошуку не ведеться, оскільки вони перебувають у статусі зниклих безвісти. Міністерство оборони РФ понад п'ять місяців блокує зміну статусу військовослужбовців — незалежно від відомостей, які у них постійно змінюються. Родичам доводиться шукати факти та доводити самим, що їхній син, чоловік у полоні (загинув) — так у всій країні. Уповноважені органи погано ведуть роботу, допомоги від командирів військових частин немає", — йдеться у листі родичів російських військових до президента Росії.

Під листом, який передали до адміністрації Путіна, підписалося 106 осіб. Дехто стверджує, що російських солдатів відправили до України незаконно.

Зростає у Росії й кількість відмовників. Видання "Верстка" пише, що від лютого цього року майже 1800 військовослужбовців із 22 регіонів РФ відмовилися від участі у війні проти України. Проте повернутись додому вдається далеко не всім. Щонайменше 234 російських солдатів насильно тримають у таборі в тимчасово окупованій Брянці Луганської області. Там із ними проводять так звану виховну роботу: б'ють, не годують, тримають у гаражах та насильно відправляють воювати. Про так звані "принади" служби в російській армії виданню "Північ Реалії" розповів батько одного з російських військових, який зараз перебуває у Брянці.

"Можеш розповісти, що нас, як гарматне м'ясо, в бій відправляють. Без жодної підтримки. Ані танків, ані авіації, а артилерія наша по наших позиціях б'є. Ти не уявляєш, скільки я поранених тягнув під розриви мінометів та АГС. Полем завдовжки метрів 700. Жодної евакуації поранених", — витримка його листування з сином.

Раніше написали рапорт про звільнення російських військових із 205-ої мотострілецької бригади в Краснодарському краї. До слова, навесні вони брали участь у боях у Маріуполі та наступі на Миколаїв. Сьогодні вони вдома, а їхні прізвища висять на дошці ганьби у підрозділі. А 50 солдатів із 78 11-ї окремої десантно-штурмової бригади армії Росії із міста Улан-Уде знову відправили воювати.

"Ці люди готові на все. Їм не важливе життя солдата. Їм важливі посади та звання. Вони кажуть: "Я вас краще поховаю на лінії фронту, на лінії оборони, ніж відмовлюся від своєї посади"", — сказав військовослужбовець 11-ої окремої десантно-штурмової бригади з Улан-Уде Ілля Камінський в інтерв'ю виданню "Настоящее время".

Раніше Ілля повідомив ЗМІ про те, що його товаришів по службі командування замкнуло в гаражі і збирається відправити до СІЗО. Попри те, що відмова від служби стає частим явищем у Росії, командування не поспішає з розглядом рапортів. Проте шанс повернутись додому залишається.

"Воєнний стан у Росії не оголошено, будь-яка відмова від участі в бойових діях можлива, і вона не може спричинити жодних силових дій проти людини. Так, можна залякувати, можна говорити, що у вас там щось у військовому квитку запишуть, але не більше. Тому, звісно, ​​доки є така можливість, треба розривати контракти, якщо його вже укладено, нічого не підписувати, бо всі правові підстави поки що є. І в цьому один із невеликих плюсів сьогоднішньої ситуації", — сказала політична аналітикиня, головна редакторка порталу After empire Ольга Курносова.

Раніше, за даними фонду "Вільна Бурятія", додому повернулося 150 відмовників.

Читайте також: "У них ментально запрограмовано, що українці — це вороги": думка Лещенка щодо відмов росіян воювати в Україні

Як повідомлялося раніше, більшість загиблих російських солдатів перебувають у статусі "зниклих безвісти".Однак більшість росіян продовжують вірити російській пропаганді та своєму президентові і переконані в тому, що Росія своїх не кидає і що Україна воює з другою армією у світі.

Прямий ефір