Значення "Кримської платформи" для Херсонщини пояснила Джапарова

Эмине Джапарова. Фото: kanaldom.tv

"Кримська платформа" має не тільки міжнародне значення, а й внутрішньоукраїнське і навіть регіональне. Бо підвищення міжнародної уваги до проблеми Криму автоматично підвищує увагу до областей України, що межують з окупованим півостровом. Про це сьогодні, 11 червня, під час інвестиційного форуму "Південна стратегія розвитку" заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Дуже символічно, що ми сьогодні на форумі запускаємо комюніке і фактично оголошуємо створення місцевого вимірювання "Кримської платформи" в цьому місці — в селі Стрілкове, яке колись називалося Чокрак — "джерело". Це частина південного Криму до 50-х років. І мені здається, цей символізм важко переоцінити", — сказала вона.

Джапарова нагадала, що ідея створення рік тому міжнародного майданчика "Кримська платформа" була пов'язана з тим, що за сім років окупації тема Криму почала йти з обговорення на міжнародному рівні, увага до теми Криму почала падати.

"І було важливо, щоб Україна активно запропонувала свій формат. Не бачення наших партнерів, не тільки резолюції про порушення прав людини та мілітаризацію Криму, за які ми щорічно голосуємо в межах ООН. А той формат, який дійсно зробить тему Криму гучною. І ось цей зовнішній формат теми підтягнув за собою і внутрішній вимір, який був реалізований в розробці Стратегії реінтеграції та деокупації, в ті завдання, які ми розв'язуємо в межах парламенту. Це й експертний вимір, коли неурядові організації приєдналися до формування напрацювань "Кримської платформи". Тобто всі елементи — уряд, парламент, експерти, громадянське суспільство, а тепер вже і місцевий вимір у вигляді муніципальної влади, громад — беруть участь у "Кримській платформі", — перелічила вона.

Заміністра акцентувала, що "Кримська платформа" особливо важлива для Херсонської області, як регіону, який межує з Кримом.

"Бо коли увага до Криму підвищується, то увага до регіону, який межує з Кримом, підвищується автоматично. Ми постійно акцентуємо, що деокупація йде нерозривно з реінтеграцією, роботою з 2,5 млн наших громадян, які залишилися на окупованій території. І підтримка контактів з нашими людьми — це дуже важливо", — продовжила вона.

У зв'язку з цим в Херсонській області потрібно реалізовувати проєкти, які будуть важливі й для реалізації реінтеграції.

"Наприклад, у кримчан є високий попит на медицину. Тому потрібна багатопрофільна лікарня. Ось є напрацювання для Маріуполя зі створення медичного коледжу, лікарні. Такий комплексний проєкт можна було б реалізувати й в Херсонській області — для тих, хто може приїхати з Криму для отримання медичних послуг", — навела приклад Джапарова.

Також важливе питання — залучення молоді Криму до української освіти, що допоможе утримати молодих кримчан в українському порядку денному.

"Це дуже важливо. Бо Російська Федерація вкладає мільярди доларів у те, щоб формувати інший світогляд нового покоління, яке підростає в Криму. І для нас це стратегічний напрям, який ми теж повинні продумувати", — акцентувала Джапарова.

Читайте також: За 10 км від Криму: про форум "Південна стратегія розвитку" говоримо з представником президента в АРК Антоном Кориневичем

Нагадаємо, 10-11 червня на Арабатській Стрілці в Херсонській області проходить перший інвестиційний форум "Південна стратегія розвитку". Телеканал "Дом" — інформаційний партнер заходу. У форумі беруть участь близько 600 осіб: 168 очільників територіальних громад, понад 400 гостей і волонтерів, 30 професійних спікерів. До роботи з організації були залучені п'ять профільних міністерств.

Як повідомлялося раніше, село Стрілецьке до 1955 року входило до складу Джанкойського району Кримської області. У 1955 році населений пункт був введений до складу Генічеського району Херсонської області.


Всі новини форуму "Південна стратегія розвитку" — у спецрозділі "Форум на Арабатській Стрілці"

Медіа-партнери
Прямий ефір