Зібрати за два дні: декораторка з Києва виготовляє модульні будинки для переселенців

Модульний будинок. Фото: kanaldom.tv

Декораторка Лариса Шен під час війни змінила профіль і тепер виготовляє модульні будинки для переселенців. Мобільне житло збирають за два дні й встановлюють на будь-якій поверхні. Такі конструкції мають ефект термоса — утримують тепло взимку і не нагріваються влітку. Детальніше про зручне житло для тих, хто втратив домівку, розповідають у "Ранку Вдома".

У компанії декораторки Лариси Шан, яка виготовляє мобільне житло, до війни працювала понад сотня спеціалістів. Після 24 лютого частина майстрів вирушила на фронт захищати Україну. Решта команди почала мізкувати над тим, як бути корисними під час війни. Так виникла ідея створити виробництво модульних будиночків для переселенців. Це конструкція з кількох частин, яку збирають, як пазли. Тут і затишна вітальня, спальня, укомплектована кухня, санвузол. Модульний будинок має усе необхідне для комфортного проживання, адже після встановлення його підключають до електроенергії, водопостачання та каналізації. Зібрати його, на території замовника, можна за два дні. 

Будинок енергоефективний. Каркас має ефект термоса — утримує тепло взимку і не нагрівається влітку. 

Подбали розробники й про безпеку. Конструкцію обробили протипожежною рідиною, встановили захисну проводку та розетки.

"У будинку встановлений лічильник, який ділиться на три чи чотири автомати.  Всередині комфортно і безпечно. Зовні облаштували дерев'яну терасу. Усі деталі ми замовляємо на спеціальному заводі. Потім, на місці замовника, складаємо будинок, як пазл", — розповідає власниця компанії LoraShen Лариса Шен.

Модульний будинок Лори Шен встановили на майданчику підприємства "АЙ ЕМ ХОУМ". Однойменний проєкт I'm home покликаний об'єднати підприємців задля розвитку економіки.  

"Українські підприємства можуть виробляти модульні будинки. Таким чином працює економіка країни. Тим паче зараз є багато українців, які потребують якісного житла", — зазначила ідеологиня проєкту I'm home Інна Фурман.

Хоч модульні будинки й вважають тимчасовим житлом, українські виробники будують їх надійно. Термін експлуатації — від 25 років.

Для розміщення такого житла не треба особливих дозволів чи паспортів. А це дозволяє українцям, житло яких зруйноване, швидше в'їхати у нове помешкання. Якщо треба змінити місце проживання, то готовий модульний будинок можна перевезти до будь-якого регіону країни.

Читайте також: Із бізнесу у волонтерство за кілька годин: історія В'ячеслава Запорожця

Медіа-партнери
Прямий ефір