Зібрати та розібрати протягом дня: бюджетна відбудова інфраструктури України

Проект архитектора Дмитрия Аранча

Український архітектор Дмитро Аранчій запропонував сучасний проєкт відновлення інфраструктури України. Головна перевага системи у тому, що її можна зібрати та розібрати протягом одного дня. Більше про пропозиції архітекторів із відновлення України дивіться у матеріалі "Ранку Вдома". 

Міжнародний конкурс ідей з відбудови України має на меті показати громадянам зруйновану інфраструктуру в новому дизайні, надихнути та налаштувати на перемогу країни. Втілювати ідеї збираються вже найближчим часом. Переможцем конкурсу став архітектор Дмитро Аранчій.

"Це адаптивна для життя та роботи система. Ці юніти можна доставляти і переставляти з розвитком сім'ї, бізнесу чи офісу. Система може зростати", — пояснює свій проект Дмитро. 

Так звані "юніти" або кубики-приміщення понад три метри завширшки та заввишки. Кожен модуль складається з дерев'яного каркасу зі спеціальним металевим з'єднанням. Головна перевага системи в тому, що її можна зібрати і розібрати протягом одного дня. Кожен може собі сконструювати патіо чи терасу.

Цей авторський задум визнали найоригінальнішим і найпрактичнішим серед сотень робіт. Міжнародне журі оцінювало заявки від творців з Німеччини, США, Болгарії та інших країн світу. У трійці переможців є проєкти з відновлення будівлі Харківської обладміністрації та залізничної станції у Тростянці, що на Сумщині. Подальша доля цих ідей у руках українських чиновників.

 

"Ми передаємо роботи органам місцевої влади. Вони мають собі це на увазі і знають, що є архітектор, який запропонував ідею. Вони можуть долучити цього архітектора до процесу відновлення", — каже радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів.

Лідер конкурсу Дмитро Аранчій збирається втілити у реальність прототип бюджетного приміщення вже найближчим часом — державного фінансування чекати не будуть.

Собівартість такого житла з усіма зручностями становить на рівні стандартних апартаментів з голими стінами. Натхнення прийшло до автора проєкту з філософією чилійського архітектора Алехандро Аравени. Він отримав міжнародне визнання як експерт у відродженні соціальної архітектури за невеликі гроші з урахуванням природних катаклізмів.

Щоб зменшити витрати, новатори по всьому світу застосовують різні будівельні експерименти. Чого лише вартує будинок з піддонів — їх розбирають на дошки, які укладають на підлогу та стіни. А цеглу сьогодні може замінити новий матеріал — керамічна піна. За словами розробників, вона обійдеться дешевше за піноскло. Замість бетону голландські дизайнери пропонують унікальну технологію — на дерев'яний каркас наносять конопляні відходи, на основі яких вирощують панелі з грибниці. Фактично, дім будує себе сам.

Читайте також: Герої-лікарі: як працювала Іванківська лікарня під час окупації

Прямий ефір